Papoušek zařídil Liberci vydřené vítězství

LIBEREC

Fotbalisté Slovanu Liberec půjdou za týden do odvety třetího kola Intertoto Cupu s nejtěsnějším náskokem. Nizozemský tým porazili ve fyzicky náročném utkání 1:0 díky vydařenému přímému kopu Petra Papouška.

Domácí se mohli radovat již v 1. minutě, kdy po efektní patičce Hodúra šel Hološko sám na brankáře Kujoviče, který však jeho kličku vystihl. Srbský gólman chytil v 16. minutě pěknou střelu Papouška z přímého kopu. Ve 20. minutě po faulu Van Dijka na Valachoviče si Papoušek přímý kop zopakoval a tentokrát byl úspěšný. Z dvaceti metrů trefil nádherně růžek branky.

Hosté měli první šanci ve 26. minutě, kdy po rohovém kopu Cristiano nebezpečně hlavičkoval, naštěstí pro Liberec nad branku. Hosté zlobili také v závěru poločasu, kdy Filipovič trefil z úhlu boční síť a dvě minuty poté Sergio mířil těsně vedle.

Rodu hnal do útoku Koné

I úvod druhé půle patřil Rodě, ale z mírné převahy vytěžila jen v 57. minutě dalekonosnou střelu Luijperse, se kterou si brankář Hauzr bez problémů poradil. Na druhé straně diváky roztleskala v 62. minutě akce, po níž Papoušek nastřelil tyč a odražený míč poslal Pospíšil těsně vedle branky. Pak si obránce Lukáš nerozuměl s brankářem a Hauzr byl rád, že rozhodčí odpískal po jeho střetu s Koném faul útočníka hostů.

V horkém počasí hráčům ubývaly síly a Liberečtí již nedokázali udržet míč na polovině soupeře. Naopak v mužstvu Rody začal řádit Koné z Pobřeží slonoviny, jemuž šlo vedro k duhu. V 82. minutě trefil z osmnácti metrů břevno. Těsně před koncem pak předvedl skvělou individuální akci, vysunul Vicelicha, ale jeho střelu z úhlu Hauzr chytil. Liberec s vypětím všech sil těsné vítězství uhájil.

Žaludeční potíže libereckých

Trenér Stanislav Griga prohlásil, že liberecká ofenziva dnes nebyla tak kvalitní jako před týdnem proti Dubnici. "Mělo to dva důvody. Jednak se na hře podepsalo velmi teplé počasí a jednak byla Roda o mnoho lepší než Dubnica," řekl a duel označil za typický pohárový zápas, v němž si obě mužstva dávala pozor, aby neinkasovala.

"Škoda, že jsme nepřidali další gól, ale nakonec jsme spokojeni s výsledkem i s tím, že na kontě našich obdržených gólů je nula," uvedl Griga. Všechna tři střídání vysvětlil zdravotními problémy hráčů, které v posledních dnech přepadly žaludeční a střevní potíže.

Slovan Liberec - Roda Kerkrade 1:0 (1:0)
Branka: 20. Papoušek. Rozhodčí: Kassai - Kelemen, Erös (Maď.). ŽK: Brouwers. Diváci: 4580.
Liberec: Hauzr - Šinglár, Lukáš, Valachovič, Hamouz - Slepička (80. Ančic), Polák (62. Broschinský), Hodúr (46. Langer), Papoušek - Pospíšil, Hološko. Trenér: Griga.
Roda Kerkrade: Kujovič - Brouwers, Luijpers, Bodor - Senden, Sergio (46. Vicelich), Van Dijk, Van Dessel, Filipovič - Cristiano, Koné. Trenér: Vloet.