Baník dostal výprask, Sparta remizovala

OSTRAVA/WUPPERTAL (Německo)

Fotbalisté Baníku Ostrava utrpěli v přípravě před jedenácti tisíci diváky na městském stadionu ve Vítkovicích třígólový debakl od německého Mönchengladbachu. Výprask si v dresu Baníku prožil i hokejista Tampy Bay Pavel Kubina. Vítězství v přípravě se nedočkala ani Sparta, která na závěr svého soustředění v Německu jen remizovala s třetiligovým Wuppertalem.

Baník má tři týdny před startem ligové sezóny důvod k obavám. Jeho první letní konfrontace s evropskou kopanou dopadla katastrofálně, a kdyby byli hráči bundesligového klubu důslednější v koncovce, mohl být debakl českého mistra ještě výraznější. König však zneškodnil sólo ostravského odchovance Svěrkoše a tentýž hráč s Ziegem ještě zatřásli břevnem domácí branky.

Nepomohl ani Kubina

Ostravané se vzchopili až v závěru půle za stavu 0:1, ale pokusy Matušoviče ani Kotryse se do sítě nevešly. Druhý poločas už byl jednoznačnou záležitostí Němců. Domácí jim nestačili v rychlosti, důrazu ani v kombinaci a zaplatili za to dalšími dvěma góly. I tříbranková prohra však byla nakonec milosrdná.

Zklamané publikum v závěru dostal do varu alespoň hokejový obránce Pavel Kubina, který dohrál poslední minuty uprostřed zálohy místo Zúbka. Trenér František Komňacký z porážky nedělal předčasné závěry. "Bylo to hodně poučné. Soupeř byl pohyblivější, důraznější v osobních soubojích i přesnější v kombinaci. Přidaly se k tomu navíc naše individuální chyby v obranné fázi," vypočítal.

Sparta: Na závěr remíza

Remízou 1:1 s třetiligovým Wuppertalem zakončili fotbalisté pražské Sparty herní soustředění v Německu. Sparťané sice vedli od 29. minuty po Junově brance z penalty, ale houževnatý soupeř po hodině hry dokázal srovnat a vybojovat cennou remízu. Pražané v Německu v předchozích zápasech vyhráli nad třetiligovým Osnabrückem (2:0) a ligovou Bochumí (3:1).

Výprava se do Prahy vrací v pondělí odpoledne a v tu chvíli by mělo být jasno také o tom, zda sparťanské vedení vstoupí do jednání s Interem Bratislava o možném přesunu talentovaného obránce Marka Čecha, který se Spartou soustředění v Německu absolvoval. Trenér Straka byl s jeho výkony spokojený.

Baník Ostrava - Mönchengladbach 0:3 (0:1)
Branky: 34. a 50. Pletsch, 81. Schlaudrauff. Rozhodčí: Matějek. ŽK: Pletsch. Diváci: 11.000.
Ostrava: König - Pospěch, Velkoborský (46. Dvorník), Besta (76. Neuwirth), Kotrys (46. Hoffmann) - Látal, Zúbek (81. Kubina), Zavadil (46. Lička), Čížek (46. Papadopulos) - Matušovič (61. Magera), Heinz (73. Žůrek).
Mönchengladbach: Kampa - Fukal (65. Korzynietz), Pletsch (76. Eberl), Strasser, Ziege - Ulich (46. Van Houdt), Hausweiler (46. Gaede), Demo (46. Schlaudrauff), Kluge (46. Carnell) - Svěrkoš (76. Skoubo), Neuville (65. Kirch).
SV Wuppertal - Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branka Sparty: 29. Jun z pen.
Sparta, 1. poločas: Bičík - Pergl, Homola, Koubský, Čech - Voříšek, Sivok, Herzán, Baranek - Meduna, Jun.
Sparta, 2. poločas: Bičík - Volešák, Petráš, Hochmeister, Labant - Malcharek (65. Šimák), Zelenka, Kováč, Michalík - Rezek, Pacanda.