Korejci selhali, nedali gól

PEKING

Favoritům se zatím na fotbalovém mistrovství Asie nedaří a ani Korejci nebyli výjimkou. Semifinalisté předloňského světového šampionátu nedokázali dát ani gól Jordánsku a remizovali 0:0. V dalším utkání skupiny B porazil Kuvajt třemi góly z prvního poločasu Spojené arabské emiráty 3:1.

Jordánský celek se proti svěřencům trenéra Johannese Bonfrereho, který vedl korejskou reprezentaci teprve v třetím utkání, zaměřil na úpornou obranu a navíc mu výtečně zachytal brankář Amer Sabbah. Ten zlikvidoval i největší soupeřovu šanci, An Čung-hwanův nápřah v 23. minutě, a v druhé půli pak rozesmutnil korejské střelce ještě několikrát.

Favorit nakonec dohrál jen s deseti fotbalisty, protože v 83. minutě dostal obránce Čche Džin-čchol za protesty druhou žlutou kartu. Korejci naposledy vyhráli kontinentální šampionát v roce 1960.