Rubriky:

Fotbal

Zápotočný zahnal liberecké rozpaky

11. srpna 2004 09:05 - GELSENKIRCHEN

Lichotivý výsledek. Tak označil úterní prohru ve finále Poháru Intertoto na německé půdě s týmem Schalke trenér libereckých fotbalistů Stanislav Griga. "Na soupeře jsme se zodpovědně připravovali, přesto nám činil velké problémy," prohlásil kouč Severočechů. Vstřelený gól tak výrazně zmírnil rozpaky z předvedené hry.

V čem byl největší problém? "Zejména v prvním poločase jsme si nevěděli rady s rychlostí a přímočarostí Ailtona a Asamoaha," věděl Griga. Jenže pak stačila jediná střela a všechno bylo najednou veselejší. "Tak to ve fotbale chodí," pousmál se trenér.

Zajímavou postavou utkání byl střelec liberecké branky Tomáš Zápotočný. Nastoupil poprvé na podzim místo distancovaného Hamouze a na levém okraji středové řady odvedl velký kus práce. "Sám si řekl o střídání kvůli tomu, že ho chytaly křeče, ale ještě před odchodem z plochy stačil skórovat," vysvětlil trenér českého finalisty.

:. Více o utkání Schalke vs. Liberec si přečtěte zde.

Útočník Miroslav Slepička po utkání poznamenal: "Soupeř byl velmi kvalitní, těsná prohra není pro nás zklamáním. Je to určitě hratelná pozice pro odvetu," mínil fotbalista, který při Hološkově absenci vytvořil útočnou dvojici s Pospíšilem. "Jsem rád, že jsem si zahrál na tak supermoderním stadiónu," dodal útočník.

Spokojeně opouštěl Schalke arénu předseda představenstva libereckého klubu Zbyněk Štiller. "O poločase to s námi vypadalo dost krutě, naštěstí se kluci vzpamatovali," řekl.

eš, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 17:00 Karviná - Liberec Karviná - Liberec
Serie A
Včera 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa
dnes 20:45 Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone
dnes 20:45 Inter - FC Turín Inter - FC Turín
dnes 20:45 Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria
dnes 20:45 Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari
dnes 20:45 Neapol - Empoli Neapol - Empoli
dnes 20:45 Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta
dnes 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím