Rubriky:

Fotbal

Zidane skončil ve francouzské reprezentaci

12. srpna 2004 14:31 - PAŘÍŽ

Francouzský fotbalista Zinedine Zidane ukončil reprezentační kariéru. Své rozhodnutí oznámil na vlastní internetové stránce. Poslední zápas v národním týmu odehrál na mistrovství Evropy v Portugalsku ve čtvrtfinále proti Řecku, kterému Francouzi podlehli 0:1.

"Pečlivě jsem to promýšlel. Domnívám se, že v určité chvíli každý musí říct 'dost'," uvedl na stránkách www.zidane.fr populární Zizou, který byl třikrát vyhlášen v anketě mezinárodní federace FIFA nejlepším hráčem světa a v roce 1998 získal Zlatý míč, bude pokračovat v kariéře v Realu Madrid. Se španělským klubem má smlouvu až do roku 2007.

"Není snadné přestat po deseti letech plných výšin a pádů, zvlášť těch vrcholů...Ale přišel můj čas. Je to konec jedné epochy," prohlásil obdivovaný technik.

Nový trenér už bez Zidana

Za reprezentaci odehrál 32letý Zidane 92 zápasů, v nichž dal 26 gólů a jen v sedmi utkáních odešel poražen. V roce 1998 dovedl Francouze k titulu na domácím světovém šampionátu, až na vrchol došel s národním mužstvem také před čtyřmi lety na mistrovství Evropy.

"Zidane už za Francii hrát nebude. Mrzí mě to, rád bych ho vedl. Má za to, že by měl uvolnit místo mladším," řekl podle agentury Reuters nový trenér "modrých" Raymond Domenech, který po Euru vystřídal ve funkci Jacquesa Santiniho. K setrvání v reprezentaci se snažil Zidana přesvědčit, ale marně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
Včera 8. kolo Karviná - Liberec Karviná - Liberec 0:0
Serie A
Včera 10. kolo Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím 1:3
Včera 10. kolo Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta 0:1
Včera 10. kolo Neapol - Empoli Neapol - Empoli 2:0
Včera 10. kolo Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari 4:1
Včera 10. kolo Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria 4:1
Včera 10. kolo Inter - FC Turín Inter - FC Turín 2:1
Včera 10. kolo Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone 1:1
Včera 10. kolo Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa 1:1
25.10.2016 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese