Rubriky:

Fotbal

Zidane skončil ve francouzské reprezentaci

12. srpna 2004 14:31 - PAŘÍŽ

Francouzský fotbalista Zinedine Zidane ukončil reprezentační kariéru. Své rozhodnutí oznámil na vlastní internetové stránce. Poslední zápas v národním týmu odehrál na mistrovství Evropy v Portugalsku ve čtvrtfinále proti Řecku, kterému Francouzi podlehli 0:1.

"Pečlivě jsem to promýšlel. Domnívám se, že v určité chvíli každý musí říct 'dost'," uvedl na stránkách www.zidane.fr populární Zizou, který byl třikrát vyhlášen v anketě mezinárodní federace FIFA nejlepším hráčem světa a v roce 1998 získal Zlatý míč, bude pokračovat v kariéře v Realu Madrid. Se španělským klubem má smlouvu až do roku 2007.

"Není snadné přestat po deseti letech plných výšin a pádů, zvlášť těch vrcholů...Ale přišel můj čas. Je to konec jedné epochy," prohlásil obdivovaný technik.

Nový trenér už bez Zidana

Za reprezentaci odehrál 32letý Zidane 92 zápasů, v nichž dal 26 gólů a jen v sedmi utkáních odešel poražen. V roce 1998 dovedl Francouze k titulu na domácím světovém šampionátu, až na vrchol došel s národním mužstvem také před čtyřmi lety na mistrovství Evropy.

"Zidane už za Francii hrát nebude. Mrzí mě to, rád bych ho vedl. Má za to, že by měl uvolnit místo mladším," řekl podle agentury Reuters nový trenér "modrých" Raymond Domenech, který po Euru vystřídal ve funkci Jacquesa Santiniho. K setrvání v reprezentaci se snažil Zidana přesvědčit, ale marně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool