Žižkov počtvrté v druhé lize vyhrál a vede

Fotbalisté Žižkova vedou tabulku druhé ligy o dva body před Mostem. Pražský celek v neděli porazil Kroměříž 4:1, zatímco severočeský klub v sobotním utkání pátého kola doma jen remizoval 2:2 s Plzní. Nerozhodně hrála i Jihlava s posledními Bohemians, kteří tak získali druhý bod v soutěži.

Exligová Viktoria Žižkov se od svého soupeře nechal zaskočit pouze jednou, a to hned v páté minutě, kdy Farbák vystřelil z velké dálky od postranní čáry na branku Pižanowského a míč skončil v horním růžku.

Ve zbývajících minutách ale šli domácí za vítězstvím bez problémů, i když jim k tomu pomohla i početní výhoda. Kroměříž totiž dohrávala utkání od 21. minuty bez vyloučeného Zakopala a už dvě minuty po jeho prohřešku Prohászka svým druhým gólem v zápase strhl vedení na domácí stranu.

Neporazitelnost si po třetí remíze udržela olomoucká rezerva, zato exligový Hradec prohrál už podruhé. Třebaže byli Východočeši v Kunovicích fotbalovější, úspěch nakonec slavily elán, bojovnost a nasazení domácích, kteří vydřeli první vítězství v sezoně.

Lubomír Blaha mohl slavit úspěšný návrat na post hlavního trenéra Kunovic díky kanonýru Faldynovi, který se trefil už počtvrté. Hradečtí spřádali bohaté bodové plány jen chvíli poté, co po přečíslení soupeřovy obrany otevřel skóre Kraus. Zemánek však záhy vyrovnal a Faldyna v závěru rozhodl.

Do Mostu přijela Plzeň a do vedení ji dostal útočník Kousal. Domácím se ale ještě do přestávky podařilo jednobrankovou ztrátu zlikvidovat a v druhé půli šli záhy sami do vedení. Nakonec se body dělily, o čemž deset minut před koncem rozhodla Černochova branka.

Gól záložníka Radka Sionka zachránil fotbalistům Jihlavy alespoň bod v souboji s posledními Bohemians. Hosté vsadili na Vysočině na pevnou obranu a rychlé brejky a jejich taktika jim v 80. minutě vynesla vedoucí gól, když Lesák po zaváhání jihlavského obránce Vojtíška bez problémů překonal gólmana Vorla.

Domácí srovnali až v samém závěru po Liškově centru a přesné hlavičce Sionka, bratra českého reprezentanta a hráče Austrie Vídeň.

Druhá fotbalová liga - 5. kolo:
Brno B - Vítkovice 1:1 (1:0)
Branky: 16. Chlup - 87. Černý. Rozhodčí: Adam. ŽK: Křivánek, Chlup, Partyš - Kutty, Vojáček, Rygel, Derych. Diváci: 219.
Brno B: Belic - Máša, R. Mezlík, Křivánek, Stér - Musil (72. Partyš), Živný, Chlup (64. Sedlák), Belej - Látal (77. Holek), P. Mezlík.
Vítkovice: Kello - Švec, Kutty, Kadeřávek, Vojáček - Černý (90. Pražák), Derych, Knapp, Rygel, Němec (62. Polónyi) - Kaspřík (26. Kunc).
Kunovice - Hradec Králové 2:1 (1:1)
Branky: 37. Zemánek, 79. Faldyna - 33. Kraus. Rozhodčí: Závorný. ŽK: Matůš, Faldyna - Zemánek, Lukáš, Křap, Jůn, Kraus. Diváci: 352.
Kunovice: Kosmál - Žák, Máčala, Zemánek, Josefík - Hejčík (55. Kopčil), Bíly (75. Zapletal), Ševela, Fischer (83. Helísek) - Faldyna, Matůš.
Hradec Králové: Podhajský - Křap, Lukáš, Zemánek, Poděbradský - Ševčík, Šmarda, Pokorný (66. Mach), Jůn (46. Blažej) - Kraus, Kučera.
Olomouc B - Ústí nad Labem 0:0
Rozhodčí: Jahoda. ŽK: Kopecký - Kučera, Hruška, Martykán. Diváci: 353.
Olomouc: Černý - Kopecký, Komárek, Škerle, Stoklásek - Prekop, Špiláček, Rýdel, Vepřek (69. Janotka) - V. Schulmeister (83. P. Kobylík), J. Schulmeister.
Ústí: Divecký - Gross (63. Hruška), Valenta, Novák, Sedlák - Kostečka (87. Kočí), Kučera, Fousek, Martykán - Ohněník, Opic (69. Štyvar).
Most - Plzeň 2:2 (1:1)
Branky: 38. Bielik, 53. Pilař - 22. Kousal, 80. Černoch. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Kousal, V. Procházka (oba Plzeň). Diváci: 2129.
Most: Svoboda - Novotný, J. Procházka, K. Doležal, Sitarčík - Macek, Škoda, Pilař, Poláček - Siegl, Bielik (73. Štípek).
Plzeň: Ticháček - Kukol, P. Knakal, Zakopal, Smola - M. Knakal (75. Porecký), V. Procházka, Hašek (46. J. Šíma), Černoch - Kousal (59. Fillo), P. Šíma.
Sparta Praha B - Prachatice 2:1 (1:0)
Branky: 32. Kučera, 90.(+2) Žižka - 90. Tobiáš. Rozhodčí: Příhoda. ŽK: Rada, Němec - Kubiš, Tobiáš, Penner. Diváci: 189.
Sparta B: Bičík - Kopta, Rada, Hochmeister, Kučera (46. Žižka) - Herzán, Němec, Šimák (60. Volek), M. Zelenka - Malcharek, Střihavka (81. Svátek).
Prachatice: Křížek - Endl (90. Ludačka), Tobiáš, Penner, Kubiš - Babka - Nitrianský (68. Hanzlík), Knietel, Mrkvička, Kuračka - Smíšek.
Jihlava - Bohemians Praha 1:1 (0:0)
Branky: 90. Sionko - 80. Lesák. Rozhodčí: Královec. ŽK: Šourek - Kolář, Lesák, Obermajer, Zelinka, Prošek. Diváci: 920.
Jihlava: Vorel - Bartoš, Vojtíšek, Šourek, Sedlák - Štohanzl (81. Liška), Vladyka, Baštař (60. Sionko), Vaculík (60. Malínek) - Simr, Hošťálek.
Bohemians: Kolář - Žáček, Matuszny, Obermajer, Třasák - Hanus, Vaňous (78. Prošek), Lesák, Janák (68. Kubec) - Zelinka (75. Vyskočil), Klesa.
Kladno - Pardubice 0:0
Rozhodčí: Jílek. ŽK: Suchopárek, Herda - Macháček, Bakeš. Diváci: 1020.
Kladno: Daněk - Marek, Killar, Suchopárek, Herda - Kalina, Hrabák, Procházka (68. Hlava), Kreuz - Zachariáš (71. Racko), Galbavý (85. Hašler).
Pardubice: Šimon - Macháček, Vizinger, Němeček, Jelínek (46. Šimáček) - Bajer (42. Vrážel), Bakus, Gonda, Adam - Bukač (74. Púčala), Kulvajt.
Žižkov - Kroměříž 4:1 (2:1)
Branky: 14. a 23. Prohászka, 66. Dirnbach, 81. Stracený - 5. Farbák. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Buryán, Prášil - Klimek, Buksa. ČK: 21. Zakopal (Kroměříž). Diváci: 1105.
Žižkov: Pižanowski - Ščasný, Buryán, Šťastný, Hottek - Krajčík (65. Görner), Prášil, Novotný (80. Čáp), Stracený - Dirnbach (83. Kropík), Prohászka.
Kroměříž: Zlámal (45. Kořínek) - Stojaník, Klabal, Ryška (84. Hlavňovský), Buksa - Klimek, Farbák, Julina, Světlík - Jurčík (71. Kaláb), Zakopal.