Brazilci porazili v kvalifikaci Bolívii, v Chile fotbal plakal

Čtyři červené karty a strašný fotbal byly k vidění při nedělním zápase kvalifikace na mistrovství světa mezi Chile a Kolumbií. Brazilský sudí Wilson de Souza vyloučil na obou stranách po dvou hráčích, počet červených karet převýšil střelecké šance a po bezbrankové remíze 63 tisíc fanoušků oba celky vypískalo.

Podle agentury Reuters byl zápas v Santiagu asi nejhorším ze všech více než čtyřiceti, které se o víkendu po celém světě v rámci kvalifikace na MS hrály. Fotbal kazilo i věčné řečnění hráčů a herecké etudy na obou stranách.

Jako první byl vyloučený Kolumbijec Viafara za faul na Maldonada a ten dostal červenou o chvíli později, aniž by někdo věděl za co. Dvacet minut před koncem museli ze hřiště za souboj bez míče domácí Perez a hostující Patino.

Pěknou podívanou naopak připravili Brazilci v Sao Paulu 72 tisícům lidí v hledišti; Bolívii porazili 3:1 a vrátili se do čela desetičlenné skupiny jihoamerické zóny CONMEBOL. Její nejlepší střelec Ronaldo se při svém sedmém gólu trefil, ještě než uběhla první minuta, další branky přidali ještě do přestávky Ronaldinho a Adriano.

Argentina zdolala Peru

Fotbalisté Argentiny po olympijském triumfu zvládli i další kolo kvalifikace MS, když zvítězili na půdě Peru 3:1. Skóre otevřel už ve 14. minutě Mauro Rosales, kterého si Ajax Amsterdam vyhlédl do útoku místo Švéda Zlatana Ibrahimovice. Domácí sice vyrovnali, ale Fabricio Coloccini a střídající Juan Pablo Sorin rozhodli o vítězství favorita.

Kvůli šarvátce v závěru prvního poločasu nedohráli zápas Flavio Maestri a Kily Gonzalez. Peruánský útočník přitom byl na hřišti jen pár minut poté, co vystřídal zraněného Andrese Mendozu.

Přímo na MS postoupí kvarteto jihoamerických týmů, pátý sehraje dodatečnou kvalifikaci s vítězem oceánské zóny.

Kvalifikace MS - CONMEBOL
Paraguay - Venezuela 1:0 (0:0)
Branka: 53. Gamarra. Diváci: 45.000.
Chile - Kolumbie 0:0
ČK: 20. Maldonado, 71. Perez - 17. Viafara, 71. Patino. Diváci: 63.000.
Brazílie - Bolívie 3:1 (3:0)
Branky: 1. Ronaldo, 13. Ronaldinho z pen., 44. Adriano - 49. Cristaldo. Diváci: 72.000.
Peru - Argentina 1:3 (0:1)
Branky: 62. Soto - 14. Rosales, 66. Coloccini, 90. (+1) Sorin. ČK: 45. (+1) Maestri - 45. (+1) Kily Gonzalez. Diváci: 60.000.

Fotbalista Salvadoru nedohrál kvůli řetízku

Prudké vášně planuly v sobotním utkání světové kvalifikace zóny CONCACAF mezi Spojenými státy a Salvadorem, v němž domácí zvítězili 2:0 díky gólům Briana Chinga a Landona Donovana. Hosté hráli od 26. minuty bez Denise Alase, který dostal nejprve žlutou kartu za faul a záhy další za to, když si trinidadský sudí všiml, že hraje s řetízkem na krku.

To rozlítilo trenéra hostů Juana Paredese a za bouřlivé protesty byl vykázán z lavičky. "Co jsem provedl?" bránil se nešťastný hráč, ale rozhodčí zůstal neústupný. Nervózní atmosféra provázela utkání až do konce, ve druhém poločase se na sebe fotbalisté vrhli poté, co brankář Santos Rivera kopl padajícího DaMarcuse Beasleyho do obličeje.

Kvalifikace MS - CONCACAF
Skupina A
USA - Salvador 2:0 (1:0)
Branky: 5. Ching, 69. Donovan. ČK: 26. Alas (Salvador). Diváci: 25.266.
Jamajka - Panama 1:2 (0:1)
Branky: 77. Ralph - 2. Brown, 90. (+2) Dely Valdes. ČK: 33. Goodison (Jam.). Diváci: 24.500.