Slováci v kvalifikaci otočili zápas s Lotyšskem

Fotbalisté Slovenska přehráli v sobotní kvalifikaci na světový šampionát Lotyšsko 4:1. Zápas přitom pro Slováky začal v Bratislavě studenou sprchou v podobě rychlého gólu Verpakovskise už ve třetí minutě. Svěřenci Dušana Galise ale dokázali utkání otočit čtveřicí gólů ve druhém poločase.

Lotyšského brankáře Kolinka nejprve překonal ve druhé minutě druhé půle Németh dorážkou z hranice šestnáctky. O tři minuty později se hlavičkou trefil olomoucký útočník Reiter po centru sparťana Michalíka.

Třetí gól do  lotyšské branky dokopl v 55. minutě Karhan, který dorazil vlastní neúspěšnou hlavičku z přímého kopu. Tentýž hráč završil v 87. minutě skóre zápasu na 4:1 přízemní střelou po rohovém kopu.

Arméni stále bez bodu

Fotbalisté Arménie se sice ve Finsku dočkali první branky v kvalifikaci na mistrovství světa, ale nebylo jim to nic platné. Středeční soupeř českého týmu prohrál v Tampere 1:3 a nadále zůstává bez bodu. Finům vystříleli třetí výhru rodák z Kosova Shefki Kuqi a rodilý Moskvan Aleksei Eremenko.

V jednom ze sobotních šlágrů aplaudovali diváci na Old Trafford svému někdejšímu idolu Beckhamovi. Záložník, který loni přestoupil do Realu Madrid, zahřál při svém návratu do známých míst gólem do sítě srdce nejen fanoušků Manchesteru.

Na Lampardův gól navázal v duelu se sousedním Walesem překrásnou ranou pravačkou z 25 metrů, která se zatřepetala v horním rohu branky. Beckham na konci zápasu dostal žlutou kartu a nebude muset do Ázerbájdžánu.

Před utkáním uctili hráči obou týmů minutou ticha památku britského zajatce Kennetha Bigleyho, kterého iráčtí únosci popravili.

Kvalifikace MS 2006
1. skupina:
Finsko - Arménie 3:1
Poločas: 2:1. Branky: 8. a 87. S. Kuqi, 28. Eremenko - 32. Šachgeldjan. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 8200.
Makedonie - Nizozemsko 2:2
Poločas: 1:1. Branky: 45. Panděv, 70. Stojkov - 43. Bouma, 66. Kuijt. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Diváci: 18000.
Ukrajina - Řecko 1:1
Poločas: 0:0. Branky: 49. Ševčenko - 81. Tsartas. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 45000.
Turecko - Kazachstán 4:0
Poločas: 1:0. Branky: 90. a 90.(+3) Fatih, 17. Gökdeniz, 50. Nihat. Rozhodčí: Hriňák (SR). Diváci: 45000.
Albánie - Dánsko 0:2
Poločas: 0:0. Branky: 52. Jörgesen, 72. Tomasson. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 14000.
Slovensko - Lotyšsko 4:1
Poločas: 0:1. Branky: 55. a 87. Karhan, 47. S. Németh, 50. Reiter - 3. Verpakovskis. Rozhodčí: Farina - Copelli, Consolo (všichni It.). Diváci: 13025.
Lichtenštejnsko - Portugalsko 2:2
Poločas: 0:2. Branky: 48. Burgmeier, 76. T. Beck - 23. Pauleta, 39. vlastní Hasler. Rozhodčí: Panič (Bosna). Diváci: 3518.
Lucembursko - Rusko 0:4
Poločas: 0:0. Branky: 55., 69. a 86. Syčev, 62. Aršavin. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 4000.
Francie - Irsko 0:0
Rozhodčí: Daudén Ibaňez (Šp.). Diváci: 77000.
Izrael - Švýcarsko 2:2
Poločas: 1:2. Branky: 9. a 48. Benajun - 26. Frei, 34. Vonlanthen. Rozhodčí: Shield (Austr.). Diváci: 37981.
Kypr - Faerské ostrovy 2:2
Poločas: 1:2. Branky: 14. Konstantinu z pen., 81. Okkas - 21. Jörgensen, 43. R. Jakobsen. Rozhodčí: Gadijev (Ázerb.). Diváci: 3000.
Slovinsko - Itálie 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 82. Cesar. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 9000.
Skotsko - Norsko 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 54. Iversen z pen. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). ČK: 53. McFadden (Skot.). Diváci: 48882.
Bělorusko - Moldavsko 4:0
Poločas: 1:0. Branky: 45. Omeljančuk, 65. Kutuzov, 75. Bulyga, 90.(+1) Romaščenko. Rozhodčí: Selcuk (Tur.). Diváci: 20000.
Anglie - Wales 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 4. Lampard, 76. Beckham. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 65244.
Rakousko - Polsko 1:3
Poločas: 1:1. Branky: 30. Schopp - 10. Kalužny, 78. Krzynówek, 90. Frankowski. Rozhodčí: Cortéz Batista (Portug.). ČK: 87. Radomski (Pol.). Diváci: 46100.
Ázerbájdžán - Severní Irsko 0:0
Rozhodčí: Hanacsek (Maď.). Diváci: 8000.
Bosna a Hercegovina - Srbsko a Černá Hora 0:0
Rozhodčí: Veissiére (Fr.). Diváci: 32000.
Španělsko - Belgie 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 60. Luque, 63. Raúl. Rozhodčí: Nielsen (Dán.). ČK: 28. Deflandre, 66. Goor (oba Belg.). Diváci: 20500.
Švédsko - Maďarsko 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 26. Ljungberg, 50. Larsson, 67. A. Svensson. Rozhodčí: Dougal (Skot.). Diváci: 32288.
Chorvatsko - Bulharsko 2:2
Poločas: 2:0. Branky: 15. a 32. z pen. Srna - 78. M. Petrov, 86. Berbatov. Rozhodčí: Collina (It.). Diváci: 30000.
Malta - Island 0:0
Rozhodčí: Corpodean (Rum.). Diváci: 6000.