Rubriky:

Fotbal

Výkonný výbor ČMFS opět selhal

11. října 2004 10:57 - PRAHA

Svolání volební valné hromady až v červnu příštího roku je dalším selháním výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu, když se nabízela možnost již v původním únorovém termínu uzavřít současné problémy, včetně korupční aféry.

 

PRÁVO

Většině členů vrcholného orgánu jde ale zřejmě jen o moc a vliv vyplývající z členství a také o dobré bydlo zaručující například zahraniční cesty s reprezentací. Pro český fotbal není dobré, když o tak citlivých věcech rozhodují lidé, kteří reprezentují určitý region a nejsou schopni si uvědomit, jak škodlivé následky mohou jejich rozhodnutí přinést.

Těžko může být náhodou, že pro zařazení rozhodčího Šedivého na mezinárodní listinu FIFA pro rok 2005, byť se jeho jméno objevuje v úplatkářské kauze, hlasovali Mokrý, Brabec, Kubíček, Ševčík, Fryčák, Gajdůšek a Severýn, tedy převážně Moravané.

Stejní lidé ve výkonném výboru podpořili výběr Kovaříka na mezinárodní scénu, přes jeho zkušenost jediného ligového zápasu, a to ještě před uzavřeným hledištěm. Zdržel se Chvála, proti zmíněné dvojici sudích byli Obst, Vacek, Košťál, Leška a Hadraba.

Při hlasování o termínu valné hromady byli až pro červen stejní jedinci včetně Chvály, naopak se zdržel Mokrý. Lepší důkaz o polaritě výkonného výboru snad ani nelze nalézt.

kft, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
zítra 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
zítra 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
zítra 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
zítra 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
zítra 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
zítra 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
zítra 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
zítra 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool