Ekvádor nestačil v jihoamerické kvalifikaci na Venezuelu

Fotbalisté Venezuely porazili ve čtvrtek v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa Ekvádor. K domácí výhře 3:1 jim pomohl především Ruberth Moran, který ve druhém poločase dvakrát skóroval.

V první polovině zápasu peruánský rozhodčí Eduardo Lecca nařídil dvě penalty, a protože se domácí Gabriel Urdaneta ani hostující Marlon Ayovi ze značky pokutového kopu nemýlili, odcházeli hráči do kabin za stavu 1:1.

Nerozhodný stav na ukazateli skóre svítil až do 73. minuty, kdy Moran poslal Venezuelu do vedení. O osm minut později se pak útočník kolumbijského klubu Bucaramanga proti ekvádorské obraně prosadil podruhé a upravil na 3:1.

Venezuela se díky vítězství posunula na šesté místo tabulky, v níž má stejný počet bodů jako čtvrtý Ekvádor a páté Chile. Nejlepší čtyři týmy z Jižní Ameriky postoupí přímo na světový šampionát, pátý celek bude o start v Německu bojovat v baráži s vítězem oceánské zóny.