Rubriky:

Fotbal

Valná hromada ČMFS v dubnu, Obst nebude znovu předsedou

3. prosince 2004 15:23 - NYMBURK

Valná hromada Českomoravského fotbalového svazu se uskuteční zřejmě už v dubnu příštího roku. Shodli se na tom regionální funkcionáři na jednání v Nymburku. Výkonný výbor svazu přitom dlouhodobě prosazoval, aby se jednalo až v červnu. Současný předseda ČMFS Jan Obst na aktivu oznámil, že na svou funkci už nebude v příštím volebním období kandidovat.

Definitivní rozhodnutí o termínu valné hromady přinese zasedání výkonného výboru, které se uskuteční v příštím týdnu. Novináře o tom po nymburském jednání informovali zástupci výkonného výboru Pavel Mokrý a Václav Chvála.

Do Nymburka se sjelo na sto zástupců okresních a krajských svazů, kteří dali šéfům českého fotbalu zřetelně najevo, že vývoj korupční aféry nahrál tomu, aby se o fotbale na nejvyšší úrovni rokovalo co nejdříve. Na červen prý už nikdo čekat nechce.

"K valné hromadě by mělo dojít co nejdříve poté, co bude zajištěno, že na ní nebude možná kandidatura lidí, kteří by byli do současné aféry zapleteni," vysvětlil Chvála většinový názor z jednání, které se konalo za zavřenými dveřmi.

Někteří chtěli jednat už v únoru

Právě Chvála s Mokrým přitom byli mezi osmi členy výkonného výboru, kteří prosazovali červnový termín. V debatě s činovníky z okresů ale byli svůj názor nuceni pozměnit. "K žádnému hlasování, kdy se valná hromada má sejít, nedošlo. Z názoru diskutujících jsem tomu tak však vyrozuměl a můj názor to tudíž poopravilo," uvedl Chvála.

O tom, jaký bude konkrétní termín jednání, se dnes nerozhodovalo. "Na základě informací od policie, kdy by mohlo vyšetřování skončit, se jeví jako ideální konec března či polovina dubna," řekl šéf pražského fotbalového svazu, který dnešní aktiv řídil. Před nymburskou schůzkou někteří fotbaloví funkcionáři prosazovali, aby se valná hromada konala už v únoru.

Obst už na předsedu kandidovat nebude

Spolu s Chválou a Mokrým byli čtyřhodinovému jednání přítomni i další členové výkonného výboru. Pouze jeho předseda Jan Obst ho opustil po svém projevu, v němž oznámil, že na valné hromadě ve funkci skončí.

"Myslím si, že jsem typem předsedy pro jedno volební období a fotbalu mohu být v budoucnu přínosný jinak. V tomto těžkém období by se měl do čela svazu postavit spíše razantní člověk," řekl nejvyšší fotbalový funkcionář s odkazem na současnou korupční aféru ve fotbalových soutěžích. Obst zároveň nevyloučil, že bude kandidovat na jednu z nižších funkcí ve výkonném výboru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

Premier League
zítra 13:30 Leicester - Crystal Palace Leicester - Crystal Palace
zítra 16:00 Arsenal - Newcastle Arsenal - Newcastle
zítra 16:00 Brighton - Burnley Brighton - Burnley
zítra 16:00 Chelsea - Southampton Chelsea - Southampton
zítra 16:00 Stoke - West Ham Stoke - West Ham
zítra 16:00 Watford - Huddersfield Watford - Huddersfield
zítra 18:30 Manchester City - Tottenham Manchester City - Tottenham
La Liga
zítra 16:15 Bilbao - R. Sociedad Bilbao - R. Sociedad
zítra 18:30 Eibar - Valencie Eibar - Valencie
zítra 20:45 Atlético - Alavés Atlético - Alavés
Bundesliga
zítra 15:30 Augsburg - Freiburg Augsburg - Freiburg
zítra 15:30 Brémy - Mohuč Brémy - Mohuč
zítra 15:30 Frankfurt - Schalke Frankfurt - Schalke
zítra 15:30 Köln - Wolfsburg Köln - Wolfsburg
zítra 15:30 Stuttgart - Bayern Stuttgart - Bayern
zítra 18:30 Dortmund - Hoffenheim Dortmund - Hoffenheim
Serie A
zítra 15:00 Inter - Udinese Inter - Udinese
zítra 18:00 FC Turín - Neapol FC Turín - Neapol
zítra 20:45 AS Řím - Cagliari AS Řím - Cagliari