Rubriky:

Fotbal

Valná hromada ČMFS v dubnu, Obst nebude znovu předsedou

3. prosince 2004 15:23 - NYMBURK

Valná hromada Českomoravského fotbalového svazu se uskuteční zřejmě už v dubnu příštího roku. Shodli se na tom regionální funkcionáři na jednání v Nymburku. Výkonný výbor svazu přitom dlouhodobě prosazoval, aby se jednalo až v červnu. Současný předseda ČMFS Jan Obst na aktivu oznámil, že na svou funkci už nebude v příštím volebním období kandidovat.

Definitivní rozhodnutí o termínu valné hromady přinese zasedání výkonného výboru, které se uskuteční v příštím týdnu. Novináře o tom po nymburském jednání informovali zástupci výkonného výboru Pavel Mokrý a Václav Chvála.

Do Nymburka se sjelo na sto zástupců okresních a krajských svazů, kteří dali šéfům českého fotbalu zřetelně najevo, že vývoj korupční aféry nahrál tomu, aby se o fotbale na nejvyšší úrovni rokovalo co nejdříve. Na červen prý už nikdo čekat nechce.

"K valné hromadě by mělo dojít co nejdříve poté, co bude zajištěno, že na ní nebude možná kandidatura lidí, kteří by byli do současné aféry zapleteni," vysvětlil Chvála většinový názor z jednání, které se konalo za zavřenými dveřmi.

Někteří chtěli jednat už v únoru

Právě Chvála s Mokrým přitom byli mezi osmi členy výkonného výboru, kteří prosazovali červnový termín. V debatě s činovníky z okresů ale byli svůj názor nuceni pozměnit. "K žádnému hlasování, kdy se valná hromada má sejít, nedošlo. Z názoru diskutujících jsem tomu tak však vyrozuměl a můj názor to tudíž poopravilo," uvedl Chvála.

O tom, jaký bude konkrétní termín jednání, se dnes nerozhodovalo. "Na základě informací od policie, kdy by mohlo vyšetřování skončit, se jeví jako ideální konec března či polovina dubna," řekl šéf pražského fotbalového svazu, který dnešní aktiv řídil. Před nymburskou schůzkou někteří fotbaloví funkcionáři prosazovali, aby se valná hromada konala už v únoru.

Obst už na předsedu kandidovat nebude

Spolu s Chválou a Mokrým byli čtyřhodinovému jednání přítomni i další členové výkonného výboru. Pouze jeho předseda Jan Obst ho opustil po svém projevu, v němž oznámil, že na valné hromadě ve funkci skončí.

"Myslím si, že jsem typem předsedy pro jedno volební období a fotbalu mohu být v budoucnu přínosný jinak. V tomto těžkém období by se měl do čela svazu postavit spíše razantní člověk," řekl nejvyšší fotbalový funkcionář s odkazem na současnou korupční aféru ve fotbalových soutěžích. Obst zároveň nevyloučil, že bude kandidovat na jednu z nižších funkcí ve výkonném výboru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
23.10.2016 11. kolo Plzeň - Sparta Plzeň - Sparta 1:0
zítra 17:00 Karviná - Liberec Karviná - Liberec
La Liga
23.10.2016 9. kolo Real Madrid - Bilbao Real Madrid - Bilbao 2:1
23.10.2016 9. kolo Málaga - Leganés Málaga - Leganés 4:0
23.10.2016 9. kolo Villarreal - Las Palmas Villarreal - Las Palmas 2:1
Serie A
23.10.2016 9. kolo AS Řím - Palermo AS Řím - Palermo 4:1
23.10.2016 9. kolo Boloňa - Sassuolo Boloňa - Sassuolo 1:1
dnes 20:45 Janov - AC Milán Janov - AC Milán
zítra 20:45 Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa
zítra 20:45 Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone
zítra 20:45 Inter - FC Turín Inter - FC Turín
zítra 20:45 Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria
zítra 20:45 Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari
zítra 20:45 Neapol - Empoli Neapol - Empoli
zítra 20:45 Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta
zítra 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím