Rubriky:

Fotbal

Držitelé Zlatého míče letos věří Ševčenkovi

10. prosince 2004 15:41 - PRAHA

Dosavadní držitelé Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě tipují na letošního vítěze Ukrajince Andreje Ševčenka. Vyplynulo to z ankety, jejíž výsledky v pátek zveřejnil francouzský sportovní list L'Équipe. Pro Ševčenka by podle listu hlasoval i loňský vítěz Pavel Nedvěd. V anketě, do níž se zapojilo osmnáct bývalých vítězů, získal Ševčenko 36 bodů.

Daleko za ním zůstali Ronaldinho s jedenácti a Deco s deseti body. Jedinými dalšími jmény, která se v tipování objevila, byli Thierry Henry s pěti a trio Charisteas, Maldini, Zidane shodně s třemi body. Skutečný vítěz ankety, kterou pořádá francouzský časopis France Football, bude znám v pondělí.

V hlasování bývalých držitelů Zlatého míče byl útočník AC Milán Ševčenko na prvním místě jmenován dvanáctkrát. Vybrali ho například Gianni Rivera, Gerd Müller, Ruud Gullit nebo Jean- Pierre Papin. Mezi možnými vítězi se objevili také Charisteas, Deco, Maldini, Ronaldinho, Henry a Zidane. Ten sám dává bez rozlišení pořadí největší šance Decovi, Ronaldinhovi a Ševčenkovi.

Pavla Nedvěda list přímo neoslovil, ale citoval jeho názor z listopadového rozhovoru pro France Football. Nedvěd v něm tehdy chválil také Wayna Ronneyho, Gianluigiho Buffona a Alessandra Nestu. Sebe mezi favority nepočítal.

Nedvědovo jméno se ale na seznamu 50 kandidátů na zisk prestižní trofeje znovu objevilo. Spolu s ním byli mezi adepty zařazeni také Petr Čech, Milan Baroš a Tomáš Rosický.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: