Fotbal

Tipsport Cup: Bohemians porazili i Příbram

16. ledna 2005 20:06 - PRAHA

Druholigový tým Bohemians Praha i v druhém zápasu zimního turnaje Tipsport Cup v Horních Počernicích vybojoval tři body. Po výhře nad Jabloncem Bohemians v neděli zdolali stejným poměrem 2:0 i fotbalisty Marily Příbram a jsou jen krůček od postupu do finále osmého ročníku.

PRÁVO/Václav Jirsa

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, hráči Příbrami působili fotbalovějším dojmem, soupeř zase technické nedostatky nahrazoval bojovností. Po změně stran zastavil v 52. minutě pronikajícího Huňu nedovoleně zezadu Penner, viděl za to červenou kartu a po tečovaném trestném kopu dostal Matuszny Bohemians do vedení.

Příbram v oslabení neměla moc šancí k vyrovnání, naopak dvacet minut před koncem po trestném kopu Podrázského přidal druhý gól hlavou Strnad.

"Dnes rozhodlo nasazení a bojovnost a v tom byl soupeř jednoznačně lepší. Jeho hráči vzali souboj prestižněji. Pro naše hráče to byla zkouška vůle po těžkém soustředění, ale v tomto období vůbec nebudu hodnotit jednotlivce," řekl trenér Příbrami Pavel Tobiáš.

Hráči vršovického týmu i přes přetrvávající finanční potíže klubu bojovali až na doraz. "Kluci dřou a všichni věříme, že v pondělí část dlužných peněz dostanou," pochválil své svěřence trenér Vladimír Hruška.

Přiznal, že jej trochu zklamal první poločas, kdy Příbram jeho mužstvo přehrávala. "Po přestávce přišlo zlepšení a ještě více jsme bojovali. Jsem rád, že vyhráváme, ale trošku mě to v současné době i děsí. Lepší by bylo vyhrávat od března do června," dodal Hruška.

Tipsport Cup
Bohemians - Příbram 2:0 (0:0)
Branky: 52. Matuszny, 69. Strnad. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Lhoták. ŽK: Podrázský - Formánek. ČK: 52. Penner (Příbram). Diváci: 750.
Sestava Příbrami: Pařízek - Szijárto, Turtenwald (70. Navrátil), Formánek, Penner - Rajtoral (46. Gonda), Riegel, Barteska (46. Loseille), Hottek (46. Horváth) - Mlika (46. Jendruščák), Mendy (46. Hiroš). Trenér: Tobiáš.