Rubriky:

Fotbal

Kouč Straka se chystá očistit své jméno

23. ledna 2005 13:41 - PRAHA

Fotbalový trenér František Straka prý už brzy definitivně očistí své jméno. V rozhovoru pro ČTK řekl, že na konci týdne předloží konkrétní důkazy a vyvrátí všechny spekulace o tom, že za jeho prosincovým vyhazovem z pražské Sparty bylo užívání kokainu. Podle všeho podstoupil i test vzorku vlasů, který by měl dokázat, že drogu nebral. To však Straka zatím nepotvrdil.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Nedávno jsem udělal všechny potřebné kroky k tomu, abych dokázal svoji nevinu, zastavil šíření fám a smyl ze sebe to svinstvo, které na mě někteří lidé hodili," prohlásil dnes Straka pro ČTK. Konkrétnější být nechtěl. "Rozumný člověk snad pochopí, o co jde. Teď si to ale zatím nechám pro sebe, nerad bych nějakým způsobem ovlivnil policejní vyšetřování," dodal Straka.

Pravděpodobně už v pátek vydá oficiální prohlášení, aby veřejnost informoval o své "čistotě". "Do té doby bych chtěl všechny poprosit o trpělivost. Ale už brzy se všichni dozví pravdu," řekl šestačtyřicetiletý kouč.

Věříte, že trenér Straka bral kokain?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Spekulace o tom, že za Strakovým odvoláním ze Sparty je užívání kokainu, se začaly šířit v prosinci, kdy kouče na lavičce letenského týmu vystřídal Jaroslav Hřebík.

Mladá fronta Dnes s odvoláním na nezávislé zdroje tehdy napsala, že prezident Sparty Vlastimil Košťál údajně přistihl Straku v kanceláři, jak šňupe kokain. Košťál tyto informace v rozhovoru pro list odmítl a důrazně je popřel také Straka.

"Nikdy jsem nezavdal sebemenší příčinu k jakýmkoliv poznatkům, že bych měl cokoliv společného s omamnými látkami. Tvrzení opírající se o tzv. nezávislé zdroje, že jsem byl dokonce přistižen prezidentem Sparty panem Vlastimilem Košťálem při manipulaci s nimi, je naprosto mystifikující," uvedl tehdy Straka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal