Southampton vyhrál v poháru penaltou v nastaveném čase

Souboj dvou ligových týmů ve čtvrtém kole Anglického poháru dopadl lépe pro fotbalisty Southamptonu, kteří porazili Portsmouth 2:1. O jejich výhře rozhodl pokutový kop, který ve čtvrté minutě nastaveného času proměnil Crouch. V té době už hráli hosté bez Francouze Kamary, jenž byl v 72. minutě vyloučen.

Vítězství bylo obzvlášť sladké pro trenéra Harryho Redknappa, jenž se loni v listopadu rozešel s vedením Portsmouthu ve zlém. Šanci otevřít skóre měl v prvním poločase mimo jiné i Patrik Berger, ale se svou pověstnou ranou z dálky neuspěl. Policisté se báli, že utkání dvou velkých rivalů budou doprovázet šarvátky fanoušků, ale nakonec zadrželi jen čtyři výtržníky.

V dalších zápasech potvrdily Arsenal, Everton a Newcastle roli favoritů a postoupily.

Ligoví šampioni z Arsenalu zdolali Wolverhampton 2:0 díky brankám francouzského kapitána Vieiry z penalty a Švéda Ljungberga. S druholigovým soupeřem si poradil i Everton, který zdolal Sunderland také zásluhou Beattieho. Útočník, jenž přišel začátkem ledna ze Southamptonu za šest milionů liber coby nejdražší posila, dal svůj první gól v barvách liverpoolského celku.

Zápas čtvrtého kola si zopakuje Fulham, který uhrál jen remízu 1:1 s druholigovým Derby County. Na opakované vzájemné utkání se mohou připravovat také West Bromwich s Tottenhamem.

Výsledky - 4. kolo:
Arsenal - Wolverhampton (II. liga) 2:0, Blackburn - Colchester United (III) 3:0, Charlton - Yeovil Town (IV) 3:2, Derby County (II) - Fulham 1:1, Everton - Sunderland (II) 3:0, Newcastle - Coventry City (II) 3:1, Southampton - Portsmouth 2:1, West Bromwich - Tottenham 1:1, Manchester United - Middlesbrough 3:0.