Rubriky:

Fotbal

Vejsada chce s Bohemians dohrát druhou ligu

31. ledna 2005 13:19 - PRAHA

Staronový majitel fotbalového klubu Bohemians Praha Michal Vejsada neodhlásí tým z druhé ligy. Ještě o víkendu sice tvrdil, že mužstvo do jarní části soutěže nenastoupí, v pondělí odložil rozhodnutí na 10. února, kdy bude o Bohemians jednat licenční komise. Do té doby prý bude Vejsada hledat investora.

 

ČTK/Libor Zavoral

"Dnes to byl poslední zápas Bohemky," řekl Vejsada novinářům po sobotním utkání o páté místo v Tipsport Cupu. Den předtím převzal sto procent akcií klubu, jehož dluhy jsou odhadovány na 40 miliónů korun. "Do konkurzu nic nepřihlásíme, Bohemians ze soutěže neodhlašuji," obrátil dnes Vejsada.

Definitivní rozhodnutí o osudu klubu by tak mělo padnout až 10. února. "Stále se snažím sehnat investora a vše se rozhodne až po sezení s předsedou licenční komise Stanislavem Rýznarem," řekl dnes Vejsada. Pokud mužstvo nedostane licenci, nemůže hrát druhou ligu. Již dříve přišli Bohemians kvůli dluhům o tři body. A pokud dnes klub nezaplatí deset miliónů, o nichž již rozhodla fotbalová arbitráž, hrozí, že mu ve čtvrtek disciplinární komise odebere další tři body.

V pondělí dopoledne se ve vršovickém Ďolíčku sešlo torzo mužstva. Hráči, kterým se dosud nepodařilo zajistit si angažmá jinde, přišli bez kopaček, vyslechli majitele Vejsadu a rozjeli se domů. Posledních devět fotbalistů se dozvědělo doporučení, aby se pustili do přípravy.

Na přestup mají čas jen do dnešní půlnoci, kdy končí přestupní období. Celek již opustil kapitán Obermajer, který odešel do Českých Budějovic, Příbrami se upsali Huňa, Klesa, Podrazký a Lesák, do Kladna zamířil Strnad a Matuszny bude hrát za druholigový polský klub Kujawiak Wloclawek.

"Do konce týdne se rozhodne, zda se spojíme s nějakým třetiligovým klubem," naznačil další možné řešení Vejsada. O víkendu se v kuloárech hovořilo o Břevnovu, novou variantou je prý Xaverov, ale Vejsada tyto spekulace nijak nekomentoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal