Rubriky:

Fotbal

Blatter diskutoval s Barošem a Kollerem o mrtvém ofsajdu

14. února 2005 19:21 - PRAHA

Také s českými reprezentačními útočníky Milanem Barošem a Janem Kollerem diskutoval o pravidlu "mrtvého" ofsajdu šéf Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blater. Tomu se nelíbí současné zmatky a nejednota při jeho posuzování a hodlá vnést do případu nové pořádky. Pravidlová komise FIFA bude o ožehavém pravidle znovu diskutovat 26. února na mítinku v Cardiffu.

 

PRÁVO/Radim Kijonka

Některým trenérům se prý nelíbí to, že mužstva na "mrtvé" ofsajdy doplácejí. A Blatter se nyní vyptává i hráčů samotných, co si o pravidlu myslí. Když osobně minulou středu přihlížel přátelskému utkání v Celji mezi Slovinskem a Českou republikou, zašel také za duem českých elitních útočníků Barošem a Kollerem. "V poločase jsme byli vystřídaní, tak jsme s Dinem zašli do 'vipky' a tam se nás Blatter na mrtvý ofsajd vyptával," vzpomínal Baroš na setkání s prvním mužem světového fotbalu.

Útočník anglického Liverpoolu Blatterovi prý odpověděl, že v případě posuzování sporných ofsajdů záleží pokaždé na dané situaci. "Řekl jsem mu, že je to většinou těžké. Osobně si myslím, že pokud je někdo v ofsajdu, ale úplně mimo hru někde u lajny, tak by se ve hře mělo pokračovat a útočnou akci určitě nezastavovat," řekl Baroš.

"Ale pokud někdo je v mrtvém ofsajdu 15 metrů a vzápětí se zapojí do hry a využije toho, tak bych to pískal určitě. Takhle nám třeba loni na Euru dal gól Van Nistelrooij," připomněl třiadvacetiletý útočník trefu obávaného nizozemského střelce v utkání základní skupiny v Aveiru. Tehdy český tým smazal dvoubrankovou ztrátu a také s Barošovým gólovým přispěním oslavil památnou výhru 3:2.

Sám Blatter opakovaně tvrdí, že by zrušení pravidla o "mrtvém" ofsajdu útočnému fotbalu rozhodně pomohlo. "Když hráč, který dostane míč, nebude v ofsajdu, potom by v něm neměl být nikdo," tvrdil Blatter. "Zjednodušilo by to i práci rozhodčím: v ofsajdu by mohl být jen ten hráč, který přijímá přihrávku," dodal osmašedesátiletý švýcarský funkcionář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
Včera 8. kolo Karviná - Liberec Karviná - Liberec 0:0
La Liga
zítra 20:45 Leganés - R. Sociedad Leganés - R. Sociedad
Bundesliga
zítra 20:30 Mönchengladbach - Frankfurt Mönchengladbach - Frankfurt
Serie A
Včera 10. kolo Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím 1:3
Včera 10. kolo Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta 0:1
Včera 10. kolo Neapol - Empoli Neapol - Empoli 2:0
Včera 10. kolo Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari 4:1
Včera 10. kolo Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria 4:1
Včera 10. kolo Inter - FC Turín Inter - FC Turín 2:1
Včera 10. kolo Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone 1:1
Včera 10. kolo Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa 1:1
25.10.2016 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese