Futsalisté na Rusy nestačili, musejí porazit Nizozemsko

OSTRAVA

Čeští futsalisté ve druhém vystoupení na evropském šampionátu nenapodobili svůj pondělní výkon s Ukrajinou a po porážce 1:4 s Ruskem mají k postupu do semifinále stále stejně daleko. O účast mezi nejlepší čtveřicí budou bojovat ve čtvrtečním duelu proti Nizozemsku, které ještě čeká zápas s Ukrajinou.

Češi bez zraněného Romana Mareše začali velmi ustrašeně a dlouhé minuty jen přihlíželi ruským kombinacím. Favorizovanému soupeři ale selhávala střelecká muška, podobně jako v pondělí Ukrajině. Až v sedmé minutě dostal Chamaďjev oblouček od postranní čáry a poslal míč nekompromisním a především přesným volejem do sítě.

Ani inkasovaný gól ale Střížův tým k větší aktivitě nevyprovokoval. Při ráně Šajchmetova byli domácí hráči rádi, že míč orazítkoval jen tyč. Až nadějný trestný kop v 16. minutě zvedl aktivitu mužstva a také téměř vyprodaného hlediště. A v 17. minutě bylo vyrovnáno: Michal Mareš našel Sluku, který přesnou trefou odčinil několik předchozích chyb.

Klíčový okamžik zápasu přišel dvacet vteřin před poločasem, kdy Rusové přidali druhý gól. Češi sice začali po pauze aktivně, ale několik slibných možností neproměnili, naopak soupeř dokázal využít otevřené obrany ke třetímu úderu.

Česká aktivita ani potom neskončila, ale Rusové byli zřejmě nad síly Střížova výběru. Tři minuty před koncem dokonal dílo Abyšev a zajistil svému týmu postup do bojů o medaile.

Česká republika - Rusko 1:4 (1:2)
Branky: 17. Sluka - 7. Chamaďjev, 20. Šajchmetov, 25. Majevskij, 37. Abyšev. Rozhodčí: Cardoso (Port.), Cumbo (It.). Bez ŽK. Akumulované fauly: 4/3 - 4/0. Bez penalt (10 m). Diváci: 8000.
Sestava ČR: Krayzel - Rajnoch, Levčík, Sluka, Kamenický, Havel, Blažej, Dlouhý, M. Mareš, Sláma, Frič. Trenér: Stříž.