Rubriky:

Fotbal

Policie zatkla muže, který údajně postřelil trenéra Montoyu

18. února 2005 09:53 - PRAHA

Kolumbijská policie ve čtvrtek oznámila, že zatkla muže, který pravděpodobně v prosinci postřelil bývalého kouče klubu Once Caldas Luise Fernanda Montoyu. Luis Alberto Toro, jeden ze šesti podezřelých z loupežného přepadení, byl zatčen ve středu na blíže neurčeném místě v Kolumbii, uvedla v prohlášení státní policie.

Montoya, který v červenci dovedl Once Caldas k vítězství v Poháru osvoboditelů, byl postřelen dvěma kulkami 22. prosince před svým domem, když se pokoušel chránit svou ženu před lupiči. Jedna z kulek zasáhla Montoyovu páteř a zapříčinila jeho ochrnutí. "Když Montoya viděl, že je jeho žena napadena, vmísil se do incidentu a udělal pohyb k Torovi, který okamžitě zareagoval střelbou," uvádí se v policejním prohlášení.

Zbylých pět podezřelých bylo zatčeno během uplynulých dvou měsíců. Všichni shodně označili za střelce právě Tora. Všichni budou obviněni z loupeže, nelegálního držení střelné zbraně, ze spiknutí za účelem spáchání trestného činu a z pokusu o vraždu. Mezi zatčenými je i žena policejního důstojníka.

Poté, co byl sedmačtyřicetiletý Montoya více než měsíc v kritickém stavu, opustil před dvěma týdny jednotku intenzivní péče. Stále je však napojen na dýchací přístroj.

Vítězství jeho svěřenců v Poháru osvoboditelů bylo jedním z největších překvapení v historii soutěže. Once Caldas se stal teprve druhým kolumbijským klubem v historii, který dosáhl až na jihoamerický klubový trůn. Montoya po úspěchu rezignoval na post trenéra s tím, že chce více času trávit s rodinou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool