Rubriky:

Fotbal

Futsalisté Itálie evropský titul neobhájí

18. února 2005 20:31 - OSTRAVA

Italští futsalisté titul evropských šampionů neobhájí. Vicemistry světa z turnaje vyřadili Rusové, kteří v semifinále díky třem brankám v závěrečné desetiminutovce zvítězili 4:2 a v nedělním finále vyzvou k bitvě o zlato Španělsko. To porazilo ve druhém semifinále nad Ukrajinou jednoznačně 5:0.

Sebevědomý nástup Italů vyústil v rychlý gól Zanettiho, ale tím se větší aktivita paradoxně přenesla na stranu Rusů. Nejlepší týmový střelec Šajachmetov je za aktivitu odměnil ve 14. minutě přesnou dorážkou.

Bílé dresy celku z Apeninského poloostrova se znovu naplno rozzářily po přestávce. Italové diktovali tempo hry do poloviny druhé dvacetiminutovky, ale ke své smůle vytěžili z převahy pouze jednu branku.

A soupeř jim na závěr přichystal nečekaný šok. Znamenitý Šajachmetov italský náskok vynuloval, mistři Evropy vzápětí utržili pátý akumulovaný faul a s ním jakoby definitivně ztratili víru ve vlastní síly. Ivanov otočil skóre a pouhých jedenáct sekund nato po signálu z rohu zavěsil Levin.

Závěrečný drtivý nápor Italů už změnu stavu nepřinesl a na spolufavorita turnaje tak zbyl jen souboj o bronz, v němž se v neděli ve 14 hodin utká s Ukrajinou.

Itálie - Rusko 2:4 (1:1)
Branky: 3. a 24. Zanetti - 14. a 32. Šajachmetov, 36. Ivanov, 37. Levin. Rozhodčí: Török (Maď.), Cardoso (Portug.). Diváci: 1600.

Úřadující mistři světa ze Španělska porazili v Ostravě vítěze základní skupiny A Ukrajinu jednoznačně 5:0 a po čtyřech letech budou znovu usilovat o zlato na kontinentálním šampionátu.

Ukrajina zkusila na favorita zataženou obranu, ale bez efektivní koncovky se její taktika minula účinkem. Soupeř jí chvílemi vůbec nepůjčil míč a výsledkem vytrvalé územní převahy byla po necelých deseti minutách trefa Andreua.

Reprezentace z východní Evropy ani pak neopustila obrannou ulitu. Urputně bránila, ale při ojedinělých výpadech nevyužila ani minimum svých šancí a Španělsko následně zasadilo rozhodující direkt - Daniel a Serrejón v rozmezí 55 sekund dvakrát skórovali.

Ukrajinci ještě vsadili na risk bez brankáře, ovšem protivník je za odvahu ztrestal dalším gólem. Obhájci stříbra z posledního evropského šampionátu se tak musejí spokojit s nedělním bojem o bronz.

Ukrajina - Španělsko 0:5 (0:1)
Branky: 9. a 37. Andreu, 31. a 34. F. Serrejón, 30. Daniel. Rozhodčí: Hauben (Belg.), Novak (Chorv.). Diváci: 900.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal