Rubriky:

Fotbal

Fotbalisté Bohemians se neodvolali, ve druhé lize končí

8. března 2005 10:29 - PRAHA

Fotbalový klub Bohemians Praha definitivně končí ve druhé lize. Správce konkurzní podstaty Vladimír Huml se do pondělní půlnoci neodvolal proti rozhodnutí licenční komise ČMFS, která klubu kvůli velké zadluženosti 28. února odebrala profesionální licenci. Informaci na oficiálních internetových stránkách klubu potvrdil předseda licenční komise Stanislav Rýznar. "Na svaz žádné odvolání nedorazilo," uvedl.

 

internet

Správci konkurzní podstaty žádný investor nezaručil, že má finanční prostředky na vyplacení věřitelů a na koupi klubu. Proto nedošlo k odvolání a Bohemians, kteří fotbalovým subjektům dluží přibližně patnáct milionů korun, definitivně přišli o profesionální licenci. Bez ní ve druhé lize hrát nesmějí.

"Poté co poslední skupina investorů, která měla zájem Bohemians odkoupit, od jednání odstoupila, nebyl důvod odvolání podávat," řekl Huml. Podle jeho slov bude nyní jeho úkolem co nejlépe zpeněžit konkurzní podstatu.

"Tou jsou hlavně práva na hráče. To je potřeba udělat co nejrychleji, dokud mají nějakou hodnotu a je jich třináct," pokračoval Huml, jehož prací bude i nadále hledat investora, který by vstoupil do Bohemians a hrál ve třetí lize.

Soutěž se tak dohraje bez vršovického klubu a všechny jeho předchozí výsledky budou anulovány. Pokud chtějí Bohemians nastoupit od nové sezony alespoň do třetí nejvyšší soutěže ČFL, musí případný investor do začátku června zaplatit pokutu tři miliony korun. Když se tak nestane, spadnou Bohemians do třetí třídy, nejnižší pražské soutěže.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

Serie A
Včera 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa
dnes 20:45 Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone
dnes 20:45 Inter - FC Turín Inter - FC Turín
dnes 20:45 Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria
dnes 20:45 Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari
dnes 20:45 Neapol - Empoli Neapol - Empoli
dnes 20:45 Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta
dnes 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím
zítra 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese