Rubriky:

Fotbal

Mourinho se chystá na válku se zástupci UEFA

15. března 2005 11:14 - PRAHA

Kouč londýnské Chelsea José Mourinho chystá právní kroky proti šéfovi rozhodčích UEFA Volkeru Rothovi, pokud ten nevezme zpět své prohlášení, ve kterém Portugalce nazval nepřítelem fotbalu. Roth se tak vyjádřil poté, co švédský rozhodčí Anders Frisk oznámil ukončení rozhodcovské kariéry. Friskovi a jeho rodině hrozili někteří příznivci Chelsea smrtí.

Německý šéf komise rozhodčích nemířil svoji kritiku jen výhradně na Mourinha, nýbrž na všechny fotbalové činovníky, kteří svými pobuřujícími poznámkami vyvolávají obecné nepřátelství.

"S ohledem na prohlášení pana Rotha vidím jen dva způsoby řešení. Buď se omluví nebo ho zažaluji," říká v prohlášení pro portugalská média José Mourinho. Kouč londýnského lídra Premier League tvrdě kritizoval výkon švédského arbitra v úvodním duelu osmifinále Ligy mistrů na hřišti FC Barcelona.

"Je škoda, že se Frisk rozhodl odejít z fotbalu," tvrdí ale Mourinho. "Pokud toto rozhodnutí vzešlo z kritiky řízení v Barceloně, zdá se mi to divné," diví se. "K podobným situacím dochází dennodenně na celém světě, je to normální situace," dodal Portugalec.

Frisk nechce být jako lovná zvěř

Frisk si za svým rozhodnutím stojí a v britském Daily Telegraphu se nechal slyšet: "Cítím se jako lovná zvěř, což se mi vůbec nelíbí. Nikdy nevíte, co mohou někteří jedinci provést," řekl švédský rozhodčí.

O rozhodnutí Friska stále panují pochyby. Není jisté, že kritika kouče Chelsea byla tím nejdůležitějším faktorem. "Tak zkušený rozhodčí jako pan Frisk by neudělal tak drastické rozhodnutí jen kvůli kritice svého výkonu po zápase Barcelona - Chelesa," myslí si José Mourinho. "Pokud jsou za tím jiné důvody, rád bych je znal," dodává.

Rezignace Anderse Friska ještě více ochladila vztahy mezi Chelsea a zástupci UEFA. Chelsea v oficiálním prohlášení odsoudila výhružky vůči Friskovi a požádala UEFU o setkání. Na tom by si se zástupci Evropské fotbalové federace chtěl vše vyjasnit šéf Chelsea Peter Kenyon. K setkání by mohlo dojít před pátečním losováním čtvrtfinále Ligy mistrů ve Švýcarsku.

fly, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

La Liga
Včera 38. kolo Barcelona - R. Sociedad Barcelona - R. Sociedad 1:0
Včera 38. kolo Atlético - Eibar Atlético - Eibar 2:2
Včera 38. kolo Bilbao - Espaňol Bilbao - Espaňol 0:1
Včera 38. kolo Valencie - La Coruňa Valencie - La Coruňa 2:1
Serie A
Včera 38. kolo Janov - FC Turín Janov - FC Turín 1:2
Včera 38. kolo SPAL - Sampdoria SPAL - Sampdoria 3:1
Včera 38. kolo Juventus - Hellas Verona Juventus - Hellas Verona 2:1
Včera 38. kolo AC Milán - Fiorentina AC Milán - Fiorentina 5:1
Včera 38. kolo Neapol - Crotone Neapol - Crotone 2:1
Včera 38. kolo Udinese - Boloňa Udinese - Boloňa 1:0
Včera 38. kolo Chievo - Benevento Chievo - Benevento 1:0
Včera 38. kolo Cagliari - Atalanta Cagliari - Atalanta 1:0