Rubriky:

Fotbal

Fotbalová Plzeň bude mít od pondělí nového majitele

20. března 2005 12:56 - PRAHA

Působení italských majitelů ve fotbalovém klubu Viktoria Plzeň v pondělí definitivně skončí. Společnost Football East Ltd. již delší čas jedná se zástupci akciové společnosti Plzeňská sportovní, která se podle všeho už v pondělí ujme vlády v největším západočeském klubu. Viktoria je v aktuální druholigové tabulce na druhém místě a má nakročeno zpět do nejvyšší soutěže.

 

PRÁVO

Italské majitele v klubu zastupuje předseda dozorčí rady Bronislav Šerák, který v neděli potvrdil, že jednání mezi oběma stranami se blíží k závěru. "V pondělí se uskuteční podle mého už závěrečné jednání," potvrdil funkcionář informace, které v sobotu přinesl Plzeňský deník.

Západočeský list uvedl, že Plzeňská sportovní vznikla kolem plzeňského podnikatele Miroslava Kříže. "Je to skupina lidí, kterou oslovila myšlenka majetkově vrátit ligový fotbal do Plzně," uvedl výkonný ředitel klubu Radomír Havel, jenž se stal místopředsedou představenstva společnosti, která do klubu vstoupí.

Koupě by podle Havla znamenala lepší finanční zajištění fotbalu v Plzni a dobrý signál pro potenciální sponzory. Podniky prý nebyly v minulých letech ochotny financovat plzeňský fotbal, když patřil zahraničnímu vlastníkovi.

Také Šerák míní, že potencionální nový majitel rozvoji klubu může pomoci. "Má zájem o rozvoj klubu i plzeňského fotbalu vůbec," uvedl muž, který ve Štruncových sadech podle všeho skončí. Italský majitel působil v klubu od roku 2001.

Společnost Plzeňská sportovní byla zapsána do Obchodního rejstříku koncem letošního února, členem představenstva je vedle Havla také mnohaletý funkcionář Viktorie Václav Kořínek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal