Rubriky:

Fotbal

Sazka odmítá výroky Košťála

25. března 2005 13:17 - PRAHA

Vedení Sazky reagovalo ve čtvrtek na některé výroky kandidáta na předsedu ČMFS Vlastimila Košťála, které pronesl na své tiskové konferenci. Ve svém prohlášení například odmítá nařčení, že by Sazka kvůli splátkám emisí obligací zadržovala půl miliardy korun, která náleží jejím akcionářům, a tudíž by sportu chyběly.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Tyto prostředky nejsou majetkem Sazky, ale akcionářů. Nemůžeme je ani zadržovat, ani rozhodovat o jejich využití. Směřují do sportu tak, jak akcionáři rozhodnou. A to tak, aby pokryly jak jejich potřeby, tak i splátky emise obligací," píše se v prohlášení.

ČMFS je členem ČSTV, který dostává nejvíc a prostředky rozděluje podle rozhodnutí svých členů. Do fotbalu konkrétně směřuje 70 miliónů prostřednictvím ČMFS a další stovky miliónů přes okresní fotbalové svazy, které rozhodují o jejich využití. Využívány jsou především pro mládež a malé kluby.

O tyto peníze Vlastimilu Košťálovi podle Sazky jde. "Vidí se v roli Mikuláše, který rozhoduje o tom, kdo peníze dostane a kdo ne," cituje prohlášení generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka. Ten se netají svojí i na veřejnost proklamovanou podporou Ivana Haška, kterého považuje za nejvhodnějšího kandidáta, ale neorganizuje mu volební kampaň. Má však signály o tom, že Košťál uvažuje o osamostatnění fotbalu od ČSTV, a vyzývá Košťála, aby to veřejně popřel.

Co se týká Sazka Areny, Hušák v prohlášení připomíná, že stát její výstavbu nepodpořil, ale podařilo se ji postavit i v šibeničních termínech. Fotbalu by pak přál, aby vláda, co se týká výstavby Národního stadiónu, změnila svůj názor, protože český fotbal by si důstojný stánek zasloužil.

elt, Právo

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
Včera 8. kolo Karviná - Liberec Karviná - Liberec 0:0
Serie A
Včera 10. kolo Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím 1:3
Včera 10. kolo Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta 0:1
Včera 10. kolo Neapol - Empoli Neapol - Empoli 2:0
Včera 10. kolo Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari 4:1
Včera 10. kolo Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria 4:1
Včera 10. kolo Inter - FC Turín Inter - FC Turín 2:1
Včera 10. kolo Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone 1:1
Včera 10. kolo Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa 1:1
25.10.2016 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese