Rubriky:

Fotbal

Na místopředsedu ČMFS kandiduje Luboš Kubík

25. března 2005 13:56 - PRAHA

Luboš Kubík je třetím bývalým reprezentantem, který chce českému fotbalu vrátit kredit. Po Ivanovi Haškovi a Pavlu Kukovi podal ve čtvrtek na Strahově svou kandidaturu a stal se osmým uchazečem o tři místopředsednická křesla. Mezi zatím nezaregistrovanými uchazeči figuruje ještě jeden někdejší reprezentant, v současné době sportovní ředitel brněnského klubu Karel Jarůšek.

 

PRÁVO

Jednačtyřicetiletý Kubík patřil v devadesátých letech k vůdčím osobnostem fotbalové reprezentace a v sedmi zápasech ji dokonce vedl jako kapitán. V roce 1996 byl členem stříbrného týmu na mistrovství Evropy. Zkušenosti sbíral i v zahraničních klubech, s Fiorentinou si dokonce zahrál ve finále Poháru UEFA.

Ještě předtím vzbudil pozornost fotbalové veřejnosti, když v roce 1988 spolu s Ivo Knoflíčkem emigrovali. Později byl jeho pobyt v zahraničí legalizován. Kubík na závěr kariéry okusil i fotbal ve Spojených státech. Podle dostupných informací v současné době podniká v golfu.

Čím dál více kandidátů

Kandidátka se rozšiřuje i na dalších místech. Bývalý šéf jabloneckého klubu Pavel Marek, který původně kandidoval jen na místopředsedu, se teď bude ucházet i o křeslo člena. Pět přihlášek má zatím jen podobu faxu a svaz čeká na to, až přijde originál dopisu.

V této fázi jsou bývalý reprezentant a později trenér Karel Jarůšek, jeho kolega z vedení brněnského klubu Radek Bělák, blšanský ředitel Jindřich Rajchl, předseda klubu v Mladé Boleslavi Josef Dufek a předseda jihočeského svazu Milan Haškovec.

Seznam kandidátů může doznat ještě dalších změn, přestože uzávěrka byla ve čtvrtek o půlnoci. Rozhodující pro podání přihlášek je totiž otisk poštovního razítka.

ČTK

Zrušit


Výsledkový mix:

La Liga
Včera 38. kolo Barcelona - R. Sociedad Barcelona - R. Sociedad 1:0
Včera 38. kolo Atlético - Eibar Atlético - Eibar 2:2
Včera 38. kolo Bilbao - Espaňol Bilbao - Espaňol 0:1
Včera 38. kolo Valencie - La Coruňa Valencie - La Coruňa 2:1
Serie A
Včera 38. kolo Janov - FC Turín Janov - FC Turín 1:2
Včera 38. kolo SPAL - Sampdoria SPAL - Sampdoria 3:1
Včera 38. kolo Juventus - Hellas Verona Juventus - Hellas Verona 2:1
Včera 38. kolo AC Milán - Fiorentina AC Milán - Fiorentina 5:1
Včera 38. kolo Neapol - Crotone Neapol - Crotone 2:1
Včera 38. kolo Udinese - Boloňa Udinese - Boloňa 1:0
Včera 38. kolo Chievo - Benevento Chievo - Benevento 1:0
Včera 38. kolo Cagliari - Atalanta Cagliari - Atalanta 1:0