Rubriky:

Fotbal

Na záchranu Bohemians přispěl 30 tisíci i Jiránek

29. března 2005 15:30 - PRAHA

Reprezentační obránce Martin Jiránek se rozhodl pomoci fotbalovému klubu Bohemians Praha a do společné sbírky fanoušků přispěl částkou 30 tisíc korun. Na kontě Družstva fanoušků Bohemians (DFB), které vzniklo minulé pondělí, se zatím nashromáždilo přes sedm set tisíc korun.

 

archiv

"Pokud bude potřeba a uvidím, že se celá věc rozjela, samozřejmě pomůžu i víc. Záleží mi na osudu Bohemky, vždyť jsem tady vyrůstal," citoval Jiránka internetový server Virtuální dolíček.

Hlavním cílem projektu DFB je vrátit seniorské mužstvo, které bylo před třemi týdny vyloučeno kvůli mnohamilionovým dluhům z druhé ligy, do České fotbalové ligy, tedy třetí nejvyšší soutěže. Právě k tomu má pomoci sbírka mezi fanoušky.

Teď se k nim připojil i obránce Spartaku Moskva, který do světa velkého fotbalu vyrazil právě z vršovického klubu. V seniorském týmu Bohemians Jiránek debutoval v 17 letech pod koučem Vlastimilem Petrželou.

Akce fanoušků snad Bohemku zachrání

"Je mi strašně líto, jak Bohemka dopadla. Doufám, že akce fanoušků klub zachrání," uvedl pětadvacetiletý obránce, který z pražského klubu zamířil do Liberce. Pak se přes italskou Regginu dostal loni v létě až do moskevského Spartaku.

Vedení DFB plánuje, že s žádostí o finanční příspěvek kromě Jiránka osloví i další bývalé fotbalisty Bohemians, kteří nyní působí v zahraničí. Fanoušci se obrátí na Milana Fukala z Mönchengladbachu nebo norimberského Marka Nikla, příznivci si hodně slibují i od hráčů Zenitu Petrohrad, kde působí bývalí "klokani" Pavel Mareš, Lukáš Hartig a Radek Šírl.

Družstvo fanoušků Bohemians má v plánu uzavřít smlouvu se správcem konkurzní podstaty Vladimírem Humlem a na jejím základě získat práva k soutěžím spolu s registrací hráčů včetně mládežnických týmů. Současně musí najít způsob, jak se vyrovnat s tíživými dluhy. Bohemians mají za odstoupení z druhé ligy uhradit svazu tři miliony korun, fotbalovým věřitelům pak částku blížící se 15 milionům. Vedení DFB však doufá, že dluhy nakonec po dohodě s věřiteli nebude muset platit v plné výši.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
zítra 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
zítra 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
zítra 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
zítra 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
zítra 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
zítra 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
zítra 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
zítra 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool