Rubriky:

Fotbal

Fanoušci zkoušejí přemluvit Abramoviče, aby koupil Bohemians

29. března 2005 15:59 - PRAHA

Fanoušci finančními problémy sužovaného klubu Bohemians Praha upnuli svoje naděje směrem k britským ostrovům. Rozhodli se oslovit majitele londýnského klubu FC Chelsea Romana Abramoviče. Ruský miliardář se nechal slyšet, že by rád koupil další fotbalový klub. Spekulace mluvily o španělské La Coruni, což se příznivci Bohemians pokusí změnit.

 

chukotka.org

"Řekl jsem si, že to zkusím. Za to nic nedám, jsou to jen minimální náklady. Prostě jsem dal dohromady pár vět a nechal to přeložit do ruštiny a dopis jsem poslal jsem na adresu Chelsea," líčí na stránkách fandů FC Bohemians příběh o hledání pohádkového dědečka Jiří Uchytil, fanoušek Bohemky.

Koupí Roman Abramovič Bohemians?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Na netradiční myšlenku přišel před měsícem a půl poté, co podobné návrhy padaly na diskuzním fóru Bohemians. "Česky napsaný text jsem dal přeložit do ruštiny. Ujala se toho jedna má známá překladatelka, která obchoduje s Ruskem. Dal jsem jí za to bonboniéru a dopis jsem následně doporučeně odeslal do Anglie. Hledal jsem, zda někde nenajdu londýnskou adresu pana Abramoviče, nakonec jsem se rozhodl poslat to na stadión Chelsea," vypráví na stránkách fc-bohemians.cz Jiří Uchytil.

Příznivci vršovického celku nedávno přišli se záchranným plánem, který v České republice nemá obdoby. Založili nástupnický subjekt Družstvo fanoušků Bohemians (DFB). Jeho výchozím cílem je, aby se "klokani" příští sezónu hráli Českou fotbalovou ligu, třetí nejvyšší soutěž. K tomu má pomoci sbírka.

Bohemians mají značné finanční potíže. Fotbalovému svazu za odstoupení z druhé ligy musejí uhradit tři milióny korun, fotbalovým věřitelům pak částku blížící se 15 miliónům.

Fanoušci chtějí o finanční pomoc požádat i bývalé úspěšné hráče tradičního klubu, částkou 30 tisíc korun přispěl i reprezentační obránce Martin Jiránek [celý článek]. Na kontě DFB je v současnoti již částka 700 tisíc korun.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: