Slováky neporazili ani vicemistři Evropy Portugalci

Slováci zůstávají i po šesti zápasech bez prohry. Ve středu na Tehelném poli uhráli s vicemistry Evropy z Portugalska remízu 1:1 a udrželi se svým soupeřem bodovou rovnost. Druzí jsou jen vinou horšího skóre.

Slováci měli k výhře od začátku blíž. Když nejlepšího střelce bundesligy Mintála fauloval obránce Chelsea Paulo Ferreira, Francouz Sars nařídil penaltu a Karhan poslal Slováky do vedení. Po hodině hry z Decova rohu vyrovnal zblízka Hélder Postiga, který se trefil tři minuty po svém příchodu na hřiště.

Portugalci byli s remízou spokojeni

Hosté byli s remízou spokojeni, po svém gólu si za pískotu fanoušků dlouho jen přihrávali míč na své polovině. Brněnský obránce Had je za to mohl v nastavení vytrestat, ale jeho ránu pod břevno znovu vyrazil Ricardo.

Třetí Rusko ztratilo dva body remízou 1:1 v Tallinnu. Petrželův svěřenec z Petrohradu Aršavin sice poslal hosty do vedení, ale naturalizovaný Estonec Terehov proti svým někdejším krajanům vyrovnal.

Také Lotyši i Chorvati těžili ze schopností svých prominentních kanonýrů. Lotyšům vystřílel tři body s Lucemburskem Verpakovskis z Dynama Kyjev, který dal dva góly a ještě si došel pro penaltu. Chorvaté vděčili za výhru nad Maltou Pršovi, který se trefil hlavou i nohou.

Ukrajinci válí i bez zraněného Ševčenka

Ukrajinci válí i bez zraněného Ševčenka. Ve šlágru druhé skupiny porazili Dány 1:0 a pravděpodobně tak mistrům Evropy z roku 1992 sebrali naději na přímý postup. Ukrajinci před nimi vedou už o osm bodů. Dánové si sice v Kyjevě vypracovali víc šancí, ale v závěru jejich obrana neuhlídala Voronina, který měl dost místa na dorážku Gusevovy střely, jež se odrazila od tyče.

Turci v Gruzii nastříleli pět branek a ve stejné skupině, zřejmě nejnabitější ze všech, posílili svou pozici. Nyní jim patří třetí místo, ale na druhé Řecko ztrácejí jen dva body. Mistři Evropy dnes v kvalifikaci vyhráli počtvrté za sebou.

Jejich předchůdci z Francie dnes naopak počtvrté za sebou remizovali. V kvalifikaci to bylo podruhé a jejich situace začíná být vážná. Před Izraelem je sice drží lepší skóre, ale před Švýcarskem a Irskem mají náskok jediného bodu a o zápas víc.

Ve středu sice Trezeguet naplnil svůj slib, že odčiní zahozené šance proti Švýcarsku, a poslal svůj tým hlavičkou do vedení, ale za pět minut trefil hlavou místo míče protihráče a Němec Merk jej vyloučil. V oslabení pak Francouzi poprvé v kvalifikaci inkasovali.

Poláci si vystříleli prach v sobotu

V páté skupině si druhé místo za suverénní Itálií udrželo Norsko, třebaže v Moldavsku získalo jen bod. Ve vzájemném duelu totiž remizovali také jeho konkurenti Slovinsko a Bělorusko.

Poláci jako by si vystříleli prach v sobotu. Ázerbájdžán deklasovali osmi brankami, dnes ale proti Severnímu Irsku trnuli až do 85. minuty, než je spasil Ličkův svěřenec z Wisly Krakov

Žurawski.

Angličané se naopak s Ázerbájdžánem trápili, podobně jako v sobotu se Severním Irskem. Poločas skončil 0:0 a teprve po přestávce se fanoušci v Newcastlu dočkali gólů. Povinnou výhru zařídili kapitán Liverpoolu Gerrard a Beckham, který nosí pásku v národním týmu.

2. skupina:
Ukrajina - Dánsko 1:0 (0:0)
Branka: 67. Voronin. Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 55.000.
Řecko - Albánie 2:0 (1:0)
Branky: 34. Charisteas, 85. Karagunis. Rozhodčí: Layec (Fr.). Diváci: 33.000.
Gruzie - Turecko 2:5 (2:3)
Branky: 15. Amisulašvili, 41. Jašvili - 21. a 37. T. Fatih, 10. Tolga, 74. Koray, 90. Tuncay. Rozhodčí: Hauge (Nor.). ČK: 83. Gogua (Gruz.). Diváci: 30.000.
Slovensko - Portugalsko 1:1 (1:0)
Branky: 8. Karhan z pen. - 62. Postiga. Rozhodčí: Sars - Arnault, Texier (všichni Fr.). ŽK: Hanek, Karhan - Costinha. Diváci: 28.000.
Estonsko - Rusko 1:1 (0:1)
Branky: 62. Terehov - 17. Aršavin. Rozhodčí: Paparesta (It.). Diváci: 9300.
Lotyšsko - Lucembursko 4:0 (2:0)
Branky: 72. a 90. Verpakovskis, 34. Bleidelis, 38. Laizans z pen. Rozhodčí: Kovačič (Chorv.). Diváci: 8400.
Izrael - Francie 1:1 (0:0)
Branky: 83. Badir - 50. Trezeguet. Rozhodčí: Merk (Něm.). ČK: 55. Trezeguet (Fr.). Diváci: 44.000.
Švýcarsko - Kypr 1:0 (0:0)
Branka: 88. Frei. Rozhodčí: Dougal (Skot.). ČK: 90. Panajotu (Kypr). Diváci: 16.066.
Slovinsko - Bělorusko 1:1 (1:0)
Branky: 44. Rodič - 48. Kulčij. Rozhodčí: Gamdí (SAE). Diváci: 7000.
Anglie - Ázerbájdžán 2:0 (0:0)
Branky: 51. Gerrard, 62. Beckham. Rozhodčí: Gomés Costa (Portug.). Diváci: 52.000.
Polsko - Severní Irsko 1:0 (0:0)
Branky: 85. Žurawski. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Diváci: 13.500.
Rakousko - Wales 1:0 (0:0)
Branka: 87. Aufhauser. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 29.500.
Srbsko a Černá Hora - Španělsko 0:0
Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 51.000.
San Marino - Belgie 1:2 (1:1)
Branky: 41. Selva - 19. Simons z pen., 64. Van Buyten. Rozhodčí: Kasnaferis (Řec.). Diváci: 1500.
Bosna a Hercegovina - Litva 1:1 (1:0)
Branky: 21. Bolič - 60. Stankevičius. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). ČK: 64. Stankevičius. Diváci: 6000.