Emerson zachránil Brazílii remízu v Uruguayi

Brazilští fotbalisté ve středu znovu svým fanouškům mnoho radosti neudělali, když v Uruguayi vydřeli remízu 1:1. V kvalifikaci mistrovství světa hrozila úřadujícím šampionům druhá porážka, kterou odvrátil v 68. minutě Emerson. Brazilci ztrácejí v tabulce jihoamerické zóny už čtyři body na Argentinu, jež potvrdila vedoucí postavení výhrou 1:0 nad Kolumbií.

"Kanárci" ještě nikdy v Uruguayi soutěžní zápas nevyhráli a ani tentokrát se jim to nepovedlo. V prvním poločase domácí obhájce titulu přehrávali a hosty několikrát podržel gólman Dida.

Na Forlanovu střelu pravačkou hned po přestávce ale nestačil. Vyrovnání přišlo po rohovém kopu: Luisaovu střelu brankář Viera zneškodnil, ale Emerson zblízka z ostrého úhlu poslal míč pod břevno.

Domácí kouč Jorge Fossati se nemohl s dělbou bodů smířit. "Měli jsme mistry světa v provazech. Přišli jsme o výhru kvůli chybě rozhodčího, takový gól bolí ještě víc," prohlásil Fossati, jehož tým je v tabulce pátý jedno místo za postupem.

Brazilský trenér Carlos Alberto Parreira, který kritizoval hráče po hubeném vítězství 1:0 nad Peru, byl tentokrát s výkonem mužstva spokojen. "Skoro celý druhý poločas jsme hráli na jejich polovině. Z bodu můžeme mít radost," řekl.

Argentině stačil k vítězství nad Kolumbií jeden gól. Střeleckou formu z AC Milán potvrdil v 65. minutě Crespo a rozhodl zápas, v němž jeho tým hrál od konce prvního poločasu proti deseti. "Nepodali jsme očekávaný výkon, ale Vargasovo vyloučení nám pomohlo," řekl argentinský kouč José Pekerman.

Kvalifikace MS - CONMEBOL
Paraguay - Chile 2:1 (1:0)
Branky: 36. Morinigo, 60. Cardozo - 73. Fuentes.
Argentina - Kolumbie 1:0 (0:0)
Branka: 65. Crespo. ČK: 41. Vargas (Kol.). Diváci: 50000.
Uruguay - Brazílie 1:1 (0:0)
Branky: 49. Forlán - 68. Emerson. Diváci: 60000.
Peru - Ekvádor 2:2 (1:2)
Branky: 2. Guerrero, 58. Farfan - 3. De la Cruz, 46. Valencia. Diváci: 45000.

Panama připravila Mexiko o první body

Fotbalisté Panamy sebrali Mexiku první body v kvalifikaci na mistrovství světa. Mexičané museli hrát ve středu na hřišti outsidera poslední půlhodinu bez vyloučeného záložníka Parda a v 74. minutě je o výhru připravil střídající Tejada. Míč dopravil nůžkami do sítě a postaral se o remízu 1:1.

Vedoucímu Mexiku se v kvalifikační skupině zóny CONCACAF přiblížili Američané, kteří porazili 2:0 Guatemalu. Ve třetím kole poprvé bodovali hráči Trinidadu a Tobaga, ale bezbranková remíza s Kostarikou byla pro tamní funkcionáře málo a po zápase se rozloučili s trenérem Bertillem St. Clairem. Na jeho místo má přijít kouč z Evropy.

Na světový šampionát 2006 v Německu postoupí tři týmy, čtvrtý bude hrát play-off.