Rubriky:

Fotbal

Mokrý: Nechci jít hlavou proti zdi

19. května 2005 09:51 - PRAHA

Uzávěrka kandidátek na předsednické křeslo Českomoravského fotbalového svazu se blíží (čtvrteční půlnoc) a za pár hodin tak bude jasné, z kolika uchazečů bude červnová valná hromada vybírat novou hlavu svazu. Želízko moravské komory Pavel Mokrý ale nejspíš od kandidatury ustoupí. "S největší pravděpodobností skutečně nebudu kandidovat," říká Mokrý v rozhovoru pro Právo.

Na jednání zástupců Čech a Moravy v úterý v Jihlavě se hovořilo o tom, že nebudete kandidovat na funkci předsedy Českomoravského fotbalového svazu, ale pouze na místopředsedu za Moravu. Skutečně jste se tak rozhodl?
Moravské vyjednávací skupině jsem dal mandát v tomto smyslu operovat mým jménem, pokud by moje odstoupení od kandidatury na předsedu mohlo napomoci vyhnout se patové situaci, tedy opětovnému nezvolení předsedy. Neřekl jsem však, že bych byl definitivně rozhodnutý, že se nebudu ucházet o funkci předsedy.

O čtvrteční půlnoci však končí uzávěrka kandidátky na všechny funkce. Kdy řeknete konečné slovo?
Odstoupení z kandidatury souvisí s určitými náležitostmi a musí být písemné. Na původní kandidátce jsem zapsán i na funkci místopředsedy za Moravu, takže čtvrteční termín pro mne není v tomto směru zavazující. Odstoupit z kandidatury na šéfa svazu mohu i v dalších dnech. Nebudu to však protahovat. S největší pravděpodobností skutečně nebudu na funkci předsedy kandidovat.

Co vás k tomuto rozhodnutí vede?
Jednak nechci být, jak už jsem řekl, případnou příčinou patu při volbě předsedy. Do této situace už jsem se dostal podruhé. Před čtyřmi roky jsem v podstatě ustoupil na funkci místopředsedy, aby mohl být předsedou zvolen Jan Obst. Nyní je situace podobná. Zřejmě v Čechách nemám na funkci předsedy takovou podporu, abych zvítězil i v této komoře. Potřetí nechci jít hlavou proti zdi.

Zatím na funkci předsedy kandidují Ivan Hašek a zřejmě svoji kandidaturu potvrdí i Vlastimil Košťál. V případě zvolení kteréhokoli z nich nebo i někoho nového jste s nimi schopen spolupracovat?
Už před dubnovou valnou hromadou jsem řekl, že s Košťálem i Haškem budu schopen spolupracovat. Samozřejmě partnery do výkonného výboru si nevybírám, ti jsou voleni delegáty. Nepovažuji se za konfliktní typ, spíš ve sporných situacích hledám východisko v rozumném kompromisu. Nevidím tedy důvod, proč bych nebyl schopen spolupracovat i s případným jiným předsedou, pokud bude kandidovat někdo nový a bude zvolen.

Nelze ale vyloučit, že vás moravská komora nezvolí ani do funkce svého místopředsedy a dá přednost jednomu z vašich protikandidátů - Jiřímu Kubíčkovi nebo Mojmíru Fryčákovi. Znamenalo by to váš odchod z fotbalu?
Úplný odchod určitě ne. Věnoval bych se více svým podnikatelským aktivitám a pracoval bych ve fotbale v rámci Moravy nebo na krajské úrovni.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

Premier League
zítra 20:45 Swansea - Manchester City Swansea - Manchester City
zítra 20:45 Newcastle - Everton Newcastle - Everton
zítra 20:45 Southampton - Leicester Southampton - Leicester
zítra 21:00 Manchester Utd. - Bournemouth Manchester Utd. - Bournemouth
zítra 21:00 West Ham - Arsenal West Ham - Arsenal
zítra 21:00 Liverpool - West Bromwich Liverpool - West Bromwich
zítra 21:00 Tottenham - Brighton Tottenham - Brighton
La Liga
Včera 15. kolo Espaňol - Girona Espaňol - Girona 0:1
Bundesliga
Dnes 16. kolo Wolfsburg - Lipsko Wolfsburg - Lipsko 1:1
zítra 18:30 Hoffenheim - Stuttgart Hoffenheim - Stuttgart
zítra 20:30 Bayern - Köln Bayern - Köln
zítra 20:30 Hertha - Hannover Hertha - Hannover
zítra 20:30 Leverkusen - Brémy Leverkusen - Brémy
zítra 20:30 Schalke - Augsburg Schalke - Augsburg
Serie A
Včera 16. kolo Lazio Řím - FC Turín Lazio Řím - FC Turín 1:3
Včera 16. kolo Janov - Atalanta Janov - Atalanta 1:2