Rubriky:

Fotbal

Nikdo není nenahraditelný, varoval Ronalda brazilský kouč

28. května 2005 10:20 - PRAHA

Trenér brazilské fotbalové reprezentace Carlos Alberto Parreira varoval hvězdného útočníka Ronalda, že by se mohl zříct jeho služeb. Trojnásobný nejlepší hráč světa v minulých dnech prohlásil, že by rád vynechal červnový Pohár FIFA, protože si potřebuje odpočinout. Turnaj v Německu navíc podle Ronalda nemá velký význam.

Parreira kanonýrovi Realu Madrid obratem vzkázal, že nikdo není nenahraditelný. "Bylo by skvělé, kdybych mohl koučovat tým pouze na mistrovství světa a nemusel se starat o kvalifikační zápasy a přípravná utkání," reagoval kouč na Ronaldovo zpochybnění významu turnaje. Parreira chce nadcházející Pohár FIFA využít jako generálku na světový šampionát, který bude příští rok hostit rovněž Německo.

"Má právo požádat o uvolnění. Pokud k tomu existuje nějaký vážný důvod, můžeme se o tom bavit. Ale že chce odpočívat, to neberu," prohlásil Parreira na letišti v Riu de Janeiro po příletu z Istanbulu, kde ve středu sledoval finále Ligy mistrů.

Brazilský trenér varoval Ronalda, že by mohl přijít o místo v reprezentaci. "Ať klidně zůstane doma, jestli nechce hrát. V takovém případě je to lepší, protože jinak jenom zabírá místo jiným," uvedl Parreira. Místo startu na Poháru FIFA chtěli odpočívat také Ronaldinho z Barcelony a Adriano z Interu Milán, kouč však žádosti jejich klubů zamítl.

Ronalda nechce omluvit, i když chápe, že obdivovaný fotbalista není po nedávném rozchodu se snoubenkou Danielou Cicarelliovou v ideálním rozpoložení. "Jsme lidé, máme pro to pochopení. Ronaldo se vzpamatovává z několika těžkých osobních situací. Ale odpočinek není omluvou," zopakoval Parreira.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
zítra 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
zítra 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
zítra 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
zítra 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
zítra 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
zítra 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
zítra 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav