Ballack zajistil Německu bronz na Poháru FIFA

LIPSKO

Němečtí fotbalisté pod vedením kouče Jürgena Klinsmanna ztratili nálepku týmu, jehož hra nudí. V zápase o 3. místo na Poháru FIFA nastříleli Mexiku čtyři branky, celkem jich ve čtyřech zápasech nasázeli patnáct a na neoficiálním mistrovství světa se mohou pochlubit nejlepším útokem. Přesto se po výhře 4:3 v prodloužení musejí spokojit až s bronzovou příčkou.

Fanoušci na vyprodaném stadionu v Lipsku ale byli nadšeni. Jedině oběma finalistům Brazílii a Argentině Němci vstřelili dvě branky, jinak byli pokaždé lepší. A to dnes nastoupili v útoku s dvaadvacetiletým Hankem a ještě o dva roky mladším Podolskim. Útočník, který celou sezonu strávil ve druholigovém Kolíně nad Rýnem, má ale po dnešku na kontě výstavní bilanci sedmi branek v patnácti zápasech, v nichž nastoupil právě sedmkrát v základní sestavě.

Dnes se trefil jako první ze všech, když mu míč přiťukl efektně patičkou Schweinsteiger. Další vycházející talent německého fotbalu se postaral o tři branky a Němce může mrzet, že semifinále proti Brazílii proseděl kvůli kartám. Druhou dal záložník sám do prázdné branky po krásném průniku obránce Hinkela, při třetí posadil z rohu míč na hlavu Huthovi.

Němci ale pokaždé o vedení přišli a znovu potvrdili, že mají slabinu vzadu. Frings se lehce nechal obrat o míč a rozhozenou obranu potrestal Fonseca, pak se Mertesacker nechal přeskočit Borgettim. Stalo se to chvíli poté, co byl na začátku druhé půle vyloučen Hanke za faul bez míče. Borgetti krátce před koncem převýšil německou obranu ještě jednou a přesnou hlavičkou poslal zápas do prodloužení.

I v deseti se z triumfu radovali Němci. Po sedmi minutách nastavení se postavil k přímému kopu Ballack a z 22 metrů napálil míč pod břevno. Byla to jeho čtvrtá trefa na turnaji, předchozí tři dal z penalt.

Německo - Mexiko 4:3 po prodl. (3:3, 2:1)
Branky: 37. Podolski, 41. Schweinsteiger, 79. Huth, 97. Ballack - 58. a 85. Borgetti, 40. Fonseca. Rozhodčí: Breeze (Austr.). ŽK: Frings, Asamoah - Pérez, Medina, Osorio. ČK: 54. Hanke (Něm.). Diváci: 44.345.
Německo: Kahn - Hinkel, Mertesacker, Huth, Schneider - Deisler (67. Asamoah), Frings, Ballack, Schweinsteiger (83. Ernst) - Hanke, Podolski (74. Kuranyi). Trenér: Klinsmann.
Mexiko: O. Sánchez - Salcido, Osorio, Pineda - Méndez (58. Medina), Pérez, Pardo, Moráles (81. Márquez Lugo) - Zinha - Borgetti, Fonseca (46. J. Rodríguez). Trenér: La Volpe.