Rubriky:

Fotbal

ČMFS: Morava prý chce při volbách podporovat Míla

1. července 2005 17:10 - PRAHA

Rozporuplné reakce vyvolalo ve fotbalových kruzích prohlášení Jaroslava Míla, že bude kandidovat na post předsedy Českomoravského fotbalového svazu. Zatímco v české části je další kandidát vnímán zdrženlivě, z Moravy se ozývají hlasy, že právě Míl bude tajným trumfem pro říjnové volby. Přitom na červnové valné hromadě moravská komora podporovala Ivana Haška.

 

Sport.cz

Zprávu přijal s nadšením především šéf jihlavského fotbalu Zdeněk Tulis, který se netají tím, že právě on bývalého šéfa ČEZ pomáhal pro fotbal objevit. "S panem Mílem jsem několikrát seděl a poznal jsem, že to může být při současné situace vhodný kandidát, který může náš fotbal posunout zase dál a vrátit mu důvěryhodnost," uvedl Tulis.

Jihlavský funkcionář prý s Mílem jednal na základě pověření moravské vyjednávací skupiny. "Ukázali jsme tím i velkou vstřícnost, když jsme si vyhlédli kandidáta z českého prostředí," prohlásil Tulis, podle něhož je pravděpodobné, že se Míl může spolehnout na podporu moravských kandidátů. "Je to samozřejmě předčasné, ale Míl je typ člověka a kandidáta, na kterého Morava čekala," pravil Tulis.

Mladoboleslavský šéf Josef Dufek zdaleka tak nejásal. O post předsedy Českomoravského fotbalového svazu by se prý měl ucházet člověk, který ve fotbale již pracoval. "Neměníme názor z týdne na týden bez ohledu, zda se kandidát jmenuje Koštál nebo Hašek. Ovšem minimálně na úrovni první ligy či v nějaké svazové funkci by měl kandidát dříve působit," řekl Dufek.

Podle něho nestačí, když je někdo schopný manažer z jiného oboru. "Nevím ani, zda pan Míl někdy fotbal hrál či ve fotbale nějak působil. Domnívám se ale, že řídit státní organizaci a fotbalový svaz je zcela něco jiného," dodal Dufek.

Souhlasí s ním teplický boss František Hrdlička. "Já pana Míla znám jen z novinových článků, proto ho nemůžu nijak soudit. Až se s ním někdy setkám a uslyším, jak hodlá řešit některé konkrétní problémy, pak si udělám obrázek. Musí ale dopředu vědět, že řídit fotbal a fabriku, to jsou dva hodně odlišné světy," vysvětlil severočeský funkcionář svůj postoj.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

Premier League
Včera 17. kolo Tottenham - Brighton Tottenham - Brighton 2:0
Včera 17. kolo Liverpool - West Bromwich Liverpool - West Bromwich 0:0
Včera 17. kolo West Ham - Arsenal West Ham - Arsenal 0:0
Včera 17. kolo Manchester Utd. - Bournemouth Manchester Utd. - Bournemouth 1:0
Včera 17. kolo Southampton - Leicester Southampton - Leicester 1:4
Včera 17. kolo Newcastle - Everton Newcastle - Everton 0:1
Včera 17. kolo Swansea - Manchester City Swansea - Manchester City 0:4
La Liga
zítra 21:00 Sevilla - Levante Sevilla - Levante
Bundesliga
Včera 16. kolo Schalke - Augsburg Schalke - Augsburg 3:2
Včera 16. kolo Leverkusen - Brémy Leverkusen - Brémy 1:0
Včera 16. kolo Hertha - Hannover Hertha - Hannover 3:1
Včera 16. kolo Bayern - Köln Bayern - Köln 1:0
Včera 16. kolo Hoffenheim - Stuttgart Hoffenheim - Stuttgart 1:0
zítra 20:30 Mönchengladbach - Hamburk Mönchengladbach - Hamburk