Dubnice v Poháru Intertoto prohrála, ale postupuje

Fotbalisté Dubnice prohráli v domácí odvetě druhého kola Poháru Intertoto s Ankarasporem 0:1, ale přesto postoupili. Z prvního utkání v Turecku si totiž před týdnem přivezli čtyřbrankový náskok a příští týden je čeká atraktivní zápas s Newcastlem United.

V třetím kole bude hrát i Wolfsburg, třebaže před týdnem nedokázal doma vyhrát nad Sturmem Štýrský Hradec. V Rakousku dnes hosté především díky dvěma brankám bulharského reprezentačního útočníka Martina Petrova zvítězili 3:1.

Fotbalisté rumunského klubu CFR Kluž se postarali o překvapení ve druhém kole Poháru Intertoto na úkor španělského Bilbaa. Athletic sice již v prvním poločase díky Javimu Gonzálezovi smazal v odvetě jednogólové manko z prvního duelu, další gól však nepřidal ani v prodloužení.

V penaltovém rozstřelu pak měli pevnější nervy hosté, proměnili všech pět pokutových kopů a postoupili do třetího kola.

V něm se fotbalisté Kluže utkají s lepším z dvojice Neuchatel Xamax - St. Etienne. Jejich odvetný duel se hraje v neděli.

Zbývající odvetné duely druhého kola se hrají v neděli.

Výsledky odvetných zápasů 2. kola:
IFK Göteborg - Lombard Tatabánya 1:0 (0:0), první zápas 3:2, postoupil Göteborg; Dinaburg Daugavpils - Žalgiris Vilnius 2:1 (2:0), první zápas 0:2, postoupil Žalgiris; Sturm Štýrský Hradec - Wolfsburg 1:3 (0:1), první zápas 2:2, postoupil Wolfsburg; Dubnica - Ankaraspor 0:1 (0:0), první zápas 4:0, postoupila Dubnica; Budučnosť Podgorica - Deportivo La Coruňa 2:1 (0:0), první zápas 0:3, postoupila La Coruňa; Charleroi - Tampere United 0:0, první zápas 0:1, postoupilo Tampere, Bilbao - Kluž 1:0 (1:0, 1:0), na penalty 3:5, první zápas 0:1, postupuje Kluž.