Newcastle v Dubnici senzaci nepřipustil

Fotbalový svátek měli v neděli ve slovenské Dubnici, kam zavítal slavný anglický celek Newcastle United s útočníkem Alanem Shearerem v čele k utkání 3. kola Intertoto cupu. Favorit si domů veze vítězství 3:1.

Anglický tým se ujal dvoubrankového vedení hned v úvodních šesti minutách, kdy se trefili Michael Chopra a právě bývalý anglický reprezentant Alan Shearer.

Ještě před koncem poločasu sice snížil Lukáš Tesák, Newcastle si ale po přestávce přiblížil postup do semifinále díky třetí brance devatenáctiletého Jamese Milnera. Odveta se hraje příští týden.

Zlínští přemožitelé z belgického Gentu remizovali doma se španělskou Valencií 0:0, fotbalisté Wolfsburgu vstoupili do třetího kola vítězstvím 2:0 na hřišti IFK Göteborg. Dobrou výchozí pozici pro domácí odvetu zajistili německému klubu svými brankami D'Alessandro a Franz. Lazio nadělilo finskému Tampere ještě o gól více.