Rubriky:

Fotbal

Olomoucká policie bude kvůli Intertoto Cupu opět v pohotovosti

26. července 2005 15:09 - OLOMOUC

Nejen fotbalisté Sigmy Olomouc se připravují na středeční pokračování Poháru Intertoto. Po zkušenostech z předešlých kol čeká pohotovost i olomouckou policii. Nad dodržováním pořádku ve městě i na stadiónu budou bdít stovky strážců zákona. Z Německa ale mnoho příznivců nedorazí, Hamburk si vyžádal jen 100 vstupenek.

Policisté budou podle mluvčí olomoucké policie Marty Vlachové monitorovat už příjezd fanoušků, kteří dorazí do Olomouce speciálními autobusy. "Ihned po zápase by jimi zase měli odjet," uvedla mluvčí. Policisté budou sledovat také příznivce domácí klubu.

Přesný počet policistů, kteří se akce zúčastní, mluvčí neuvedla. Do Olomouce přijedou stejně jako při utkání s Borussií posily z Ostravy a celkově se budou na bezpečnostních opatřeních podílet stovky policistů. "Do akce se zapojí také strážníci, budou jich desítky," sdělil ředitel městské policie Pavel Skalický.

Opatření srovnatelná se sobotním kláním chystá také Sigma. Klub opět posílí podle marketingového manažera olomouckých fotbalistů Martina Raka pořádkovou službu o členy oddílů karate a boxu. "Hamburk po nás chtěl 100 vstupenek. Nespecifikoval ale, zda jsou pro fanoušky nebo pro rodinné příslušníky či obchodní partnery. Chtěli ale lístky nižší cenové skupiny, z toho usuzuji že jsou pro fanoušky," řekl Rak.

Opravy po řádění fandů Borussie finišují

Na utkání s Dortmundem dorazilo do Olomouce necelých 500 německých fanoušků. Ti zřejmě neunesli vyřazení svého klubu a poničili sociální zařízení v sektoru hostí, vytloukli okna stánku s občerstvením a poškodili ochranou síť a vstupní bránu do Androva stadiónu. Klubu vznikla škoda zhruba 62 000 korun. "Na opravách se pracuje. Do středy bude vše hotové. Doufám, že se to nebude opakovat," prohlásil Rak.

Sigma má nepříjemné zkušenosti také s druhým kolem Poháru Intertoto. Oba zápasy se Štětínem provázely nepokoje v sektoru polských fanoušků, které skončily střetem s pořadateli. Fanoušci Štětína lehce zranili při zápase v Olomouci čtyři policisty a napadli jednoho z pořadatelů, podobně si počínali i v domácí odvetě. Disciplinární komise UEFA polskému klubu za to později vyměřila pokutu dvanáct tisíc švýcarských franků.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal