Rubriky:

Fotbal

Olomouc se ještě pokusí poprat o dobrý výsledek

28. července 2005 10:02 - OLOMOUC

Prohra 0:1 v prvním semifinálovém utkání Poháru Intertoto s Hamburkem snížila naděje olomouckých fotbalistů na další postup. V domácí odvetě příští středu v Německu bude osmý klub bundesligy vysokým favoritem a olomoucký trenér Petr Uličný už začíná směřovat svoji pozornost spíše k začátku první ligy.

Uličný po utkání uznal, že Hamburk má mnohem lepší a kvalitnější tým než Sigma. "Pochopitelně se v odvetě nevzdáme. Těžko si ale soupeř nechá po slibném výsledku z Olomouce nechat sebrat postup," řekl. "My jsme už svůj úkol splnili po vyřazení Štětína a přeplnili postupem přes Dortmund. Souboje s Hamburkem jsou jen další nadstavbou našich cílů," poznamenal Uličný.

Proti Hamburku se dostávala Sigma jen s velkými obtížemi do střeleckých příležitostí. Na rozdíl od předcházejícího souboje s Borussií Dortmund se do hry příliš často nedostávaly nové posily Olomouce Onofrej a Melinho. "Hamburk hrál skvěle v defenzivě. Oba noví hráči měli mnohem méně prostoru a hlavně času k zakládání útočných akcí," řekl Uličný.

Způsob hry Hamburku a Dortmundu podle něho nelze vůbec srovnat. "Proti Borussii, která příliš nebránila ve středu pole a měla dost děravou pravou stranu obrany, se nám dýchalo mnohem volněji," tvrdil Uličný.

Zaskočit museli mladíci

Při rozsáhlé marodce olomouckých fotbalistů museli za opory zaskočit mladíci, kteří naznačili své kvality. "V tom vidím hlavní přínos Poháru Intertoto. Mladí hráči se skvěle chopili příležitosti," uvedl Uličný.

Pochválil brankáře Martina Blahu, který nahradil potrestaného Tomáše Lovásika. "Při vstupu do velkého fotbalu měl velmi těžkou premiéru a rozhodně nezklamal. Totéž platí o osmnáctiletém Kamilu Vackovi, spolehlivě hrál v obraně i dvacetiletý Radim Kopecký," dodal Uličný.

Nyní už olomoucký kouč začíná zaměřovat svoji pozornost spíše k prvoligové soutěži. "Pochopitelně Pohár Intertoto v Hamburku nepodceňujeme. Nyní už ale dostává jednoznačnou přednost v našich plánech první liga. Bude hodně záležet na dobrém startu. K němu by nám měly dopomoci i slibné výsledky z Poháru Intertoto," řekl olomoucký kouč.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: