Rubriky:

Fotbal

Česko kandiduje na fotbalové ME hráčů do 21 let v roce 2007

28. července 2005 15:52 - PRAHA

Česká republika se bude ucházet o pořádání fotbalového mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2007. Při čtvrtečním jednání o tom rozhodlo vedení Českomoravského fotbalového svazu. Turnaj se uskuteční poprvé podle nového systému a bude současně kvalifikací na olympijské hry v roce 2008. Pořádající země navíc poprvé v historii nebude muset hrát kvalifikaci.

 

ČTK/Radek Petrášek

Vedle jistoty přímé účasti, a tudíž možnosti bojovat o olympiádu před vlastními diváky, je ale důvodů k pořádání turnaje víc. "Budeme mít více prostoru na přípravu, abychom připravili skutečně kvalitní turnaj," shrnul názor svazového vedení generální sekretář ČMFS Petr Fousek, podle něhož výkonný výbor rozhodl, že se bude hrát na moravských stadiónech.

O šampionát v roce 2006, který se bude hrát naposledy podle starého modelu, se Česká republika nebude ucházet. Dalším významným turnajem by mohlo být mistrovství Evropy do 19 let, které hodlá svaz pořádat v roce 2008.

Střížkov musí řešit název Bohemians

Činovníci dnes také vyzvali vedení třetiligového Střížkova, aby do pondělí 1. srpna doložilo, že souhlasí s rozhodnutím svazu nepoužívat jméno Bohemians Praha. To bude v budoucnu užívat nástupce vršovického klubu, za které svaz označil klub AFK Vršovice; v ČFL bude nastupovat pod názvem Bohemians 1905.

Pokud Střížkovští nebudou na dnešní výzvu reagovat, čeká je podle všeho postih. "Další možný postup zatím nechci specifikovat," prohlásil šéf právního oddělení ČMFS Petr Doležal.

Dnes byl také dokončen převod fotbalového klubu v Hradci Králové na nového majitele. "Výbor schválil převod vlastnických práv z pana Vody na město Hradec Králové," uzavřel Doležal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal