Fotbal

Hamburk protáhl vítěznou šňůru i proti Valencii

9. srpna 2005 23:40 - PRAHA

Fotbalisty Hamburku nezastavil v Poháru Intertoto ani loňský vítěz Pohár UEFA. Německý tým týden po výhře nad Olomoucí přehrál ve finále soutěže doma i Valencii. Španělé mají před sebou ještě tři týdny přípravy před ligou a na rozjetý německý tým nestačili. Hamburk před téměř 60 tisíci diváky dokráčel k osmé výhře za sebou, neinkasoval už 599 minut.

Jediný gól zápasu vstřelil po Van der Vaartově centru Barbarez hlavou. Ještě předtím volný Jarolím ve slibné šanci vystřelil jen přímo do Caňizarese. Bosenský střelec v odvetě nenastoupí, pět minut před koncem byl vyloučen po druhé žluté kartě, kterou dostal za protesty.

Nejslibnější pozici do finálové odvety si vytvořila La Coruňa. Tradiční účastník Ligy mistrů letos musí o účast v pohárové Evropě bojovat v nejméně prestižní klubové soutěži, ale zatím si počíná zdárně. Dnes doma porazil Marseille 2:0.

Druhý francouzský zástupce si venku vedl lépe. Racing Lens remizoval na hřišti rumunské Kluže 1:1. Má tak blíž do Poháru UEFA, kam z letní soutěže postoupí tři vítězné týmy. V odvetě se ale bude muset obejít bez záložníka Leroye, který v závěru dostal červenou kartu.