Fotbalisté Mexika a USA mají opět blíže k MS

HARTFORD

Fotbalisté Mexika a Spojených států amerických se přiblížili o další krok účasti na mistrovství světa. Mexičané si pojistili vedení v kvalifikační zóně zemí Severní a Střední Ameriky CONCACAF vítězstvím 2:0 nad Kostarikou. První gól vstřelil útočník Jared Borgetti z anglického Boltonu a s 36 brankami se stal nejlepším střelcem v historii národního mužstva.

Jeden bod ztrácejí na první místo v tabulce Američané, kteří doma v Hartfordu vydřeli nad týmem Trinidadu a Tobaga výhru 1:0. O jejich vítězství rozhodl už ve třetí minutě kanonýr anglického Fulhamu Kevin McBride, jenž dal 29. reprezentační gól. Hosté přišli ještě před poločasem o vyloučeného Lawrence, také soupeř dohrával zápas v deseti, ale výhru udržel.

Na třetím postupovém místě vystřídali Kostariku fotbalisté Guatemaly, kteří zdolali Panamu 2:1. Od 19. minuty sice prohrávali brankou kanonýra Delyho Valdese, ale ve druhém poločase vyrovnala hvězda MLS Carlos Ruiz a v 90. minutě Romero rozjásal 26 tisíc diváků vítěznou trefou.

Tři týmy ze zóny CONCACAF postoupí na MS přímo, čtvrtý celek bude hrát baráž.

USA - Trinidad a Tobago 1:0 (1:0)
Branka: 3. McBride. ČK: 87. Convey - 42. Lawrence.
Guatemala - Panama 2:1 (0:1)
Branky: 69. Ruiz, 90. Romero - 19. Dely Valdes. ČK: 47. Medina (Pan.).
Mexiko - Kostarika 2:0 (0:0)
Branky: 62. Borgetti, 83. Fonseca.