Fotbal

Kapitán lotyšských fotbalistů obvinil Rusy z korupce

23. srpna 2005 13:12 - RIGA

Kapitán lotyšské reprezentace Vitalijs Astafjevs tvrdí, že před středečním utkáním kvalifikace mistrovství světa s Ruskem dostal spolu s dalšími hráči a členy vedení týmu od soupeře nabídku zápas "prodat". To ale údajně všichni oslovení odmítli. Utkání v Rize skončilo remízou 1:1, po níž jsou Rusové ve třetí skupině na třetím místě o tři body za Slovenskem.

"Rusové nás kontaktovali, hráče i lidi z lotyšské federace, byla to korupce. Nabídli nám peníze, když prohrajeme," uvedl podle agentury AP Astafjevs, který působí v ruské Kazani. Nejzkušenější lotyšský reprezentant ve středu otevřel v 6. minutě skóre, ale domácí tým vedl jen dvacet minut, než vyrovnal Aršavin.

Částku, kterou Rusové za vypuštění zápasu slibovali, čtyřiatřicetiletý fotbalista neprozradil. Šlo ale prý o velmi zajímavou sumu. Všichni oslovení podle něj úplatek odmítli.

Lotyšští funkcionáři dnes Astafjevsovo vyjádření pro list Sporta Avize popřeli. "Velmi pečlivě budeme zjišťovat, co vlastně Astafjevs opravdu řekl," uvedl mluvčí federace Krisjanis Klavins.

Proti Astafjevsovým slovům se ohradili i Rusové. "Vylučuji, že by někdo z ruského svazu něco takového udělal," prohlásil místopředseda svazu Nikita Simonjan.

13.12.2017 17. kolo West Ham - Arsenal West Ham - Arsenal 0:0
13.12.2017 17. kolo Manchester Utd. - Bournemouth Manchester Utd. - Bournemouth 1:0
13.12.2017 17. kolo Southampton - Leicester Southampton - Leicester 1:4
13.12.2017 17. kolo Newcastle - Everton Newcastle - Everton 0:1
13.12.2017 17. kolo Swansea - Manchester City Swansea - Manchester City 0:4