Policie šetří rvačku fotbalových fanoušků v Náchodě

NÁCHOD

Po sobotním střetu asi 150 fanoušků třetiligových fotbalových klubů Náchoda/Deštné a Bohemians 1905 zatím policie nikoho neobvinila. Případ vyšetřuje jako výtržnictví, rvačku a poškozování cizí věci. Při utkání v Náchodě bylo nasazeno 60 policistů, z nichž dva utrpěli lehká zranění. Utkání nakonec zůstalo za stavu 1:1 nedohráno.

Policisté museli zasahovat mezi rozvášněnými fanoušky.

Na zápas podle policie dorazila téměř stovka radikálních fanoušků pražského klubu a zhruba poloviční množství příznivců náchodských fotbalistů. Ještě před začátkem utkání museli policisté zasáhnout a fanoušky vytlačit do určených sektorů. "Agresivní a mnohdy opilí fanoušci přelézali zábrany, házeli proti sobě i proti policistům na stadion pronesené láhve, dělbuchy a další nebezpečné předměty," řekla mluvčí náchodské policie.

V průběhu druhého poločasu se fanoušci střetli mimo ochozy stadionu, policisté je od sebe znovu oddělili. Kvůli neurvalému chování diváků rozhodčí Tomáš Kocourek nakonec zápas za stavu 1:1 v 65. minutě předčasně ukončil. O výsledku nebo případném náhradním termínu rozhodne sportovně-technická komise ČMFS.

Svaz chce zastavit násilí

Policie nyní podle mluvčí všechny získané poznatky vyhodnocuje. "Není vyloučeno, že na základě dokumentace policie některé osoby obviní z trestných činů výtržnictví, rvačky či poškozování cizí věci," uvedla.

Na události v Náchodě i na napadení rozhodčího po zápase krajského přeboru mezi Lokomotivou Karlovy Vary a OSS Lomnice dnes zareagoval také Českomoravský fotbalový svaz. Generální sekretář ČMFS Petr Fousek svolal na středu schůzku ředitele profesionálního fotbalu Iva Lubase se sekretáři obou řídicích komisí pro Čechy a Moravu Josefem Nikodémem a Mojmírem Fryčákem.

"Chceme být ve střehu, aby nám násilí nezasahovalo do nižších soutěží, které jsou vzhledem ke svým stadionům hůře chráněné. Ve velmi krátké době také vyvoláme jednání s Policií ČR na téma nižší soutěže," uvedl Fousek v tiskové zprávě.