Rubriky:

Fotbal

Mokrý bude kandidovat v případě podpory v Čechách

21. září 2005 13:52 - PRAHA

Pavel Mokrý se hodlá znovu ucházet o funkci předsedy fotbalového svazu. Ale udělá to pod jednou podmínkou: před říjnovou mimořádnou valnou hromadou musí cítit podporu z české komory, jejíž většina při předchozích dvou volbách stála za dalším kandidátem Vlastimilem Košťálem.

Mokrému po úterním zasedání slíbila takřka absolutní podporu moravská komora, ale aby se stal brněnský funkcionář předsedou, musí získat nadpoloviční většinu hlasů i na české straně.

"Teď je na české straně, jestli se i ona bude chtít postavit za Mokrého. Pokud budu cítit podporu i z její strany, tak velmi pravděpodobně podám oficiální kandidaturu na začátku příštího týdne," řekl Mokrý, současný 1. místopředseda svazu.

"Teď je na české straně, jestli napomůže k ukončení patové situace. To by mělo být v zájmu všech," dodal Mokrý, který v nejbližších dnech hodlá vést několik jednání v českých krajích. Podle Mokrého existuje reálná varianta, že Košťál je připraven odstoupit k kandidatury na předsedu svazu.

Mokrý na předsedu svazu kandidoval už na dubnové valné hromadě, ale jeho souboj s Košťálem skončil patem. V červnu, kdy se Mokrý těsně před mimořádnou valnou hromadou rozhodl nekandidovat, zase neměl vítěze souboj Košťála s Ivanem Haškem, za kterým stála fotbalová Morava.

V současné chvíli podali oficiální kandidatury na předsedu svazu jenom Košťál s Haškem. Mokrý by tak měl učinit v nejbližších dnech. Po červnové valné hromadě se spekulovalo také o tom, že by se o předsednický post mohl ucházet i bývalý předseda společnosti ČEZ Jaroslav Míl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Výsledkový mix: