Rubriky:

Fotbal

Nedvěd: Pro tělo je to úleva, pro srdce ne

4. října 2005 08:22

Fotbalová hvězda Pavel Nedvěd v pondělí navštívil Českou republiku, aby ve svém rodném městečku Skalná u Chebu převzal čestné občanství. Po slavnostních záležitostech se záložník Juventusu Turín pochopitelně nevyhnul otázkám o svém odchodu z reprezentace. O okolnostech jeho působení v národním týmu Nedvěd více naznačil v rozhovoru pro deník Právo.

 

archiv

Do Česka jste se znovu dostal díky vyznamenání čestným občanstvím ve Skalné a Ceně Karlovarského kraje. Shodou okolností je to v době, kdy český tým čekají klíčové zápasy o postup na MS. Jak sledujete dění v týmu trenéra Brücknera?
Momentálně je v mužstvu velká marodka. Je to docela velký průšvih, když chybí tolik hráčů najednou a v takovém nevhodném okamžiku, kdy jde o všechno. To je nepříjemné.

Národního týmu jste se před rokem vzdal. Svůj verdikt jste před pár týdny potvrdil. Ale nekontaktoval vás za této špatné situace někdo z vedení reprezentace?
V minulém týdnu jsem se sešel s trenérem Brücknerem.

A prozradíte, o čem jste hovořili?
Skončil jsem před rokem. Na tom se zatím nic nemění. Všechno řeknu v rozhovoru pro Českou televizi, které jsem slíbil exkluzivitu.

Znamená to, že vedení neudělalo pro váš návrat do týmu vše?
Jak říkám, vyjádřím se do televize. Všichni uvidí, jaké mám názory na reprezentaci, jak to všechno proběhlo, jak to bylo.

Jaký je váš víkendový program?
Ještě přesně nevím. Ale mám volno.

Budete na Letné při zápase s Nizozemskem?
Rozhodně budu fandit. A držet palce. Nechci provokovat, abych se objevoval na stadiónu.

Jak se momentálně cítíte zdravotně?
Jsem naprosto v pořádku. Od začátku sezóny jsem vynechal jen čtrnáct dnů kvůli problémům s kotníkem, když jsem nedohrál v přípravě zápas s AC Milán. Ale samozřejmě už to není takové jako před deseti lety. Tělo potřebuje klídek, více času na regeneraci.

Jak zvládáte kolotoč zápasů v italské lize a Lize mistrů?
Cítím to zatížení hodně. Jinak bych hrál ještě za národní tým.

Je pro vás úlevou, že nemusíte zvládat kromě italské ligy a Ligy mistrů ještě zápasy v reprezentaci?
Pro zdraví ano, ale pro srdce ne. Myslím si, že už bych to nezvládl. Je to pro mě hodně náročné. Jsem společně s Thuramem nejstarším hráčem Juventusu. Není to lehké v mých letech hrát za Juventus. A ještě v takové roli, jakou mám. V pětadvaceti letech to není problém. Ale postupně je to horší.

Říkáte, že pro srdce úlevu v menším počtu zápasů necítíte. Pořád vás tedy absence v národním týmu bolí?
Mohlo to skončit všechno jinak. Skončilo to divně.

Vypadáte poměrně dost nabroušený. Je to tak?
Ano, docela ano. Člověk o věcech přemýšlí. Spousta věcí se přeci dá řešit jinak, než se řeší tady u nás.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: