Rubriky:

Fotbal

Hašek odmítl spolupráci s novým vedením fotbalového svazu

21. října 2005 17:02 - PRAHA

Zklamán, ale se vztyčenou hlavou opustil jednací sál valné hromady fotbalového svazu Ivan Hašek, který v pátek potřetí neúspěšně kandidoval na funkci předsedy. Okamžitě zavrhl možnost, že by spolupracoval s nově zvoleným vedením a naznačil, že se podle všeho vrátí k trenérské profesi. Má prý už několik zahraničních nabídek.

Porážku nesl bývalý reprezentační kapitán těžce, ale vyrovnával se s ní statečně. "Každý kdo mě zná, ví, jak nerad prohrávám. Já se s tím ale během nějakého krátkého času vyrovnám, více obav mám o ty, kteří mě podporovali. Obávám se, aby se klubům, které se postavily otevřeně na mou stranu, někdo nemstil," řekl novinářům.

Obavy má prý i kvůli tomu, jakým způsobem byla řízena ze zákulisí celá dnešní valná hromada. "Český fotbal budou řídit lidé, kteří ovládali valnou hromadu. Zvolen byl rozhodčí a zvolili ho zase jen rozhodčí," usmál se ironicky Hašek.

O návrhu svého konkurenta Pavla Mokrého na spolupráci nechtěl ani slyšet. "V českém fotbale teď pracovat nechci. O nabídce pana Mokrého uvažovat nebudu, nemám zájem spolupracovat s tímto vedením," prohlásil rezolutně.

Jeho příští fotbalové kroky zřejmě povedou do zahraničí. "Nějaké nabídky už mám, ale do další práce se hned vrhat nebudu. Nějaký čas si musím odpočinout a věnovat se rodině," řekl bývalý trenér Štrasburku a japonského Kóbe. Z Národního domu na Smíchově vyrazil za manželkou do Lipenců. "Jedu teď za Káťou a zítra snad nastoupím za Černolice v oblastním přeboru," uvedl ke svému nejbližšímu programu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: