Poborský se s Budějovicemi rozloučil gólem

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalista Karel Poborský se v neděli rozloučil s druholigovým celkem Český Budějovic gólem v 77. minutě utkání 14. kola druhé ligy proti Ústí nad Labem. Fanoušci se s Poborským rozloučili bouřlivým potleskem a ovacemi.

Poborského nyní čekají reprezentační povinnosti a poté jednání s mateřským klubem Sparta Praha o jeho dalším osudu. V nedělním utkání odehrál Poborský osmdesát minut, kdy ho střídal Mácha. Stadión na českobudějovickém Střeleckém ostrově se svým hostujícím nejlepším střelcem velkolepě rozloučil. Fanoušci vyprovázeli Poborského potleskem ve stoje.

Poborský měl po "vyhazovu" ze Sparty po neshodách s trenérem Jaroslavem Hřebíkem čtrnáct nabídek na hostování. Uspělo Dynamo České Budějovice a reprezentační záložník 23. září podepsal smlouvu o půlročním hostování. Nápad zkusit 33letého záložníka získat do Budějovic se zrodil právě v hlavě Cipra. Poborského vedl před deseti roky ve Slavii, která tehdy získala titul. "Ještě ve čtvrtek večer jsme se spolu domluvili. Určitě v tom sehrály kladnou roli naše dobré vztahy a fakt, že Karel bydlí na Hluboké kousek ode mě," řekl tehdy Právu Cipro.

Hned v prvním utkání proti Olomouci B vstřelil dvě branky a na další nahrál. Budějovice vyhrály jednoznačně 4:0. V sektoru skalních fanoušků domácího týmu vítaly jednoho z nejlepších fotbalistů české historie nápisy: "Karle, jsi naše spása", "Karle, vítej doma" a "Posila z nebes pro Dynamo".