Rubriky:

Fotbal

Rehhagel navzdory neúspěchu v kvalifikaci zůstane koučem Řecka

14. listopadu 2005 17:58 - ATÉNY

Němec Otto Rehhagel i přes neúspěch v kvalifikaci o postup na mistrovství světa zůstane trenérem řecké fotbalové reprezentace. Mluvčí národního svazu v pondělí oznámil, že sedmašedesátiletý kouč podepsal smlouvu na další dva roky. Rehhagel trénuje Řeky od roku 2001 a loni je dovedl k senzačnímu triumfu na mistrovství Evropy.

Na světovém šampionátu v Německu však budou jeho svěřenci chybět, protože ve druhé kvalifikační skupině obsadili až čtvrtou příčku za Ukrajinou, Tureckem a Dánskem.

Své setrvání u řeckého týmu vysvětlil německý kouč tím, že se jedná o srdeční záležitost. "Jinak jsem se ani nemohl rozhodnout. Poprvé v životě se mi stalo, že všichni - svaz, fanoušci, hráči a okolí - chtějí, abych zůstal," řekl Rehhagel na dnešní tiskové konferenci v Aténách a dodal, že měl i jiné nabídky.

Po loňském titulu Řekové vynášeli Rehhagela do nebes, stal se pro ně "králem Rehaklesem". Během čtyřletého působení svaz jeho roční plat téměř zdvojnásobil na současných 800 000 eur plus prémie. "Chceme se kvalifikovat na mistrovství Evropy 2008 a titul obhájit," slíbil trenér po podpisu smlouvy.

Evropský šampionát se uskuteční v Rakousku a ve Švýcarsku. Pod Rehhagelovým vedením řečtí fotbalisté z 53 zápasů 27 vyhráli, ve 13 případech uhráli remízu a stejný počet utkání prohráli. Tak úspěšnou bilanci jiný trenér jejich národního týmu neměl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal