Rubriky:

Fotbal

Čecha těší, že se zařadil mezi velká jména fotbalu

18. ledna 2006 20:06

Další ocenění přidal ve středu do své sbírky fotbalový brankář Petr Čech. Gólman londýnské Chelsea bere vítězství v anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků o nejlepšího brankáře loňského roku jako velký závazek. "Ale bez spoluhráčů bych nic nedokázal, dík patří jim," připomněl český reprezentant.

 

www.petr-cech.cz

Co pro vás znamená další ocenění?
Je to veliká čest. Když se podívám na předešlé vítěze: co jméno, to pojem ve světovém fotbale. Jsem strašně rád, že jsem se k nim zařadil. Aspoň jednou. To mě strašně těší.

Cítíte se nejlepším brankářem světa?
To se dá těžko říci. Ocenění se týká loňského roku. Letos se zase všechno může změnit, ale beru to jako závazek. Dostal jsem se někam, kde bych chtěl vydržet delší dobu. Ne jednou vyhrát anketu a pak sešup dolů.

Kdy jste se dozvěděl o svém triumfu?
Dopoledne mi to volali lidé z firmy Sport Invest, která mě zastupuje. A pak jsem dostal esemesky od rodičů i známých. Jenže to bylo těsně před tréninkem, tak jsem na to tolik nemyslel. Pak však přišel trenér Mourinho s koučem brankářů a blahopřáli mi. I někteří spoluhráči - Diarra nebo Ferreira. Žádná velká sláva ale nebyla, tady se na to moc nehraje.

Co vám říkal José Mourinho?
Hned si vzpomněl na loňský rok, kdy jsme spolu byli v Německu na vyhlášení. On byl první mezi trenéry, já druhý nejlepší gólman. Tenkrát mi říkal: Druhé místo je hezké, ale snaž se, abys byl nejlepší. Teď mi to připomněl: Konečně jsi na to dosáhl, gratuluju...

Překvapilo vás prvenství nebo jste ho trochu čekal?
Ani jsem nad tím moc nepřemýšlel. Ale když se podívám na rok 2005 a rekordy, které za mnou a Chelsea zůstaly, k tomu s nároďákem postup na šampionát... Všechno vyšlo parádně. Ale bez spoluhráčů bych nic nedokázal, dík patří jim.

Co rozhodlo ve váš prospěch před Didou nebo Buffonem?
Buffon byl vlastně pořád můj největší rival, ale zranil se a půl roku nechytal... A Dida? S AC Milán nevyhrál italskou ligu ani finále Ligu mistrů, takže to asi převážilo.

hok, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: