Ghana prohrála na úvod afrického šampionátu s Nigérií

Ghanští fotbalisté začali africký šampionát prohrou 0:1 s Nigérií. Jsou tak už třetím z pěti účastníků mistrovství světa, který v Egyptě prohrál. Na závěrečném turnaji v Německu bude Ghana jedním ze soupeřů české reprezentace.

Dnes ji ve vyrovnaném duelu srazil gól nigerijského obránce Taiwa z 85. minuty. Jeho spoluhráč narychlo rozehrál přímý kop a hráč Olympique Marseille napálil míč z necelých třiceti metrů k tyči skrz rozhozenou obranu soupeře. Oba týmy předtím trefily tyč. Ghanu mohl poslat v 70. minutě do vedení Amoah, který přišel do Dortmundu jako náhrada za zraněného Jana Kollera, ale zblízka minul hlavou branku.

Oběma soupeřům chyběly jejich největší hvězdy. Essien z Chelsea kvůli zranění vůbec do Egypta nepřicestoval, nigerijský kapitán Okocha z Boltonu nenastoupil kvůli zranění stehna.

Výhrou 2:0 nad outsiderem ze Zimbabwe vstoupili do kontinentálního šampionátu hráči Senegalu. Čtvrt hodiny po přestávce otevřel skóre Camara z anglického Wiganu a chvíli poté, co přišel místo Dioufa na trávník, stanovil konečný výsledek v 81. minutě Ba.