Ghana udržela na mistrovství Afriky šanci na postup

PORT SAID

Fotbalisté Ghany porazili na mistrovství Afriky 1:0 Senegal a díky prvnímu bodovému zisku na turnaji si udrželi naději na postup ze skupiny. Jediný gól pátečního utkání v egyptském Port Saidu vstřelil v 13. minutě Matthew Amoah, jenž bude na jaře působit v Borussii Dortmund.

Druhý soupeř českého týmu na mistrovství světa v Německu měl po úvodní porážce s Nigérií nůž na krku. Klid svěřencům Ratomira Dujkoviče přinesl již v úvodu Amoah, jenž si naběhl na autové vhazování a z téměř nulového úhlu překonal gólmana Sylvu.

Do konce zápasu se poté změnil jen počet hráčů na hřišti, červenou kartu viděli v 62. minutě po vzájemné potyčce Kingston a Beye. Ghaňané se tak na svého soupeře bodově dotáhli. Tabulku vede Nigérie, která porazila Zimbabwe 2:0, postup do čtvrtfinále však ještě jistý nemá.

V úterý 31. ledna se v závěrečném kole skupiny D utkají Nigérie - Senegal a Ghana - Zimbabwe.